Eşim Kadınlık Görevlerini Yerine Getirmiyor

  17.08.2021
  6.232
  Eşim Kadınlık Görevlerini Yerine Getirmiyor

  Eşim kadınlık görevlerini yerine getirmiyor konu başlığı kapsamında kadın ve erkeğe biçilen roller ve sorumlulukların farkında olmak gerekmektedir. Bir evlilik birliğinin devam edebilmesi için erkeğin de kadının da evlilik kapsamında üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirir durumda olması gerekmektedir. Bu konuda kişilerin sorumluluklarını yerine getirmemesi boşanma sebebi olarak gösterilebilmektedir eşin kadınlık görevini yapmaması konu başlığı da kişilerin sıklıkla dile getirdikleri ve boşanma sebebi olarak da addedilen seçeneklerdendir. Modern çağ ile beraber kadın ve erkeklerin görev ve sorumluluk tanımlarında da değişimler meydana gelmiştir. Bu nedenle kişilerin bu aşamada bir itiraz hakkının olduğunu da belirtmek gerekmektedir. İtiraz hakkı ile beraber boşanma gerekçesinin geçersiz kılınması adına adım atılabilir.

  Özel Hayatın Sekteye Uğraması

  Eşim kadınlık görevlerini yerine getirmiyor konu başlığı kapsamında çiftlerin özel hayatlarında sorunların olması ya da özel hayata dayanan bir eşler arası memnuniyetsizliğin söz konusu olması boşanma sebebi olarak ele alınan noktaların başında gelmektedir. Özel hayatın sekteye uğraması durumunda sorun yaşamadan sürecin çözüme kavuşturulması için boşanma davasını erkeğin; eşim kadınlık görevlerini yerine getirmiyor gerekçesi ile açması gerekmektedir. Özel hayatta meydana gelen sorunların da bir evliliğin nihayete ermesi için geçerli sebeplerden biri olduğunun ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Özel hayat ile alakalı unsurların anlaşmalı boşanmalarda çok sık konu edilmemektedir. Bu durum genel olarak çekişmeli boşanmalarda dile getirilen sorunların başında gelmektedir.

  Geçim Sağlama Bir Kadınlık Görevi Midir?

  Modern hayatın getirdiği normlar ile beraber kadının da aile ekonomisine yaptığı katkının yadsınamaz olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Her ne kadar modern normlar ile beraber kişilerin iş hayatında daha aktif rol oynaması söz konusu olsa da bir kadının evin geçimini sağlamaması sebebi ile erkeğin boşanma davası açması söz konusu olmayacaktır. Normlar zaman içerisinde değişim gösterse de hali hazırda bir evin geçiminin sağlanmasının sorumluluğu erkeğin yükümlülüğündedir. Bir erkek eşinin eve para getirmemesi gerekçesi ile eşim kadınlık görevlerini yerine getirmiyor kategorisine bağlı olarak dava açılmasına izin verilmemektedir. Bu tür bir gerekçe ile dava açılsa dahi mahkemeden onay almayacağının da altı çizilmelidir.

  Alanında Yetkin Bir Avukattan Yardım Alın

  Karım kadınlık görevlerini yerine getirmiyor gerekçesi üzerine temellendirilen bir boşanma davasının açılması sürecinde konunun uzmanı olan ve daha öncesinde bu gerekçe ile başarılı dava sonuçlarına imza atmış avukatlardan yardım almanız gerekmektedir. Alanında yetkin olan bir avukattan yardım alınması durumunda sorun yaşamadan haklarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz.

  Bu aşamada sadece erkeklerin değil kadınların da eşin görev ve sorumluluklarını yerine getirmemesinden şikayetçi olarak boşanma davası açma hakkı vardır. Evlilikte erkeğin görev ve sorumlulukları da daha öncesinde verilen emsal boşanma davası kararları göz önünde bulundurularak şekillendirilmektedir.

  İlginizi Çekebilir; 

  https://yaseminmersin.av.tr/uskudar-bosanma-avukati/

  https://yaseminmersin.av.tr/kac-yil-ayri-yasamak-bosanma-sebebidir/

  https://yaseminmersin.av.tr/kadinlik-gorevini-yapmama-bosanma-yargitay-karari/

  https://yaseminmersin.av.tr/bosanmak-istiyorum-kocalik-gorevini-yerine-getirmiyor/

  https://yaseminmersin.av.tr/erkegin-calismamasi-bosanma-sebebi/

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?