İstanbul Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat

  Medeni hukuk 162. Madde ile 166. Maddeyi kapsamakta olan boşanma davaları, İstanbul avukat danışmanlığıyla çekişmeli ve anlaşmalı davalar olarak Av.Yasemin Mersin’den destek alabileceğiniz davalardır. İstanbul avukat ve danışmanlık hizmeti, müvekkilin bilgilendirilmesi, dava sürecinin başlatılması ve mahkeme sürecine dahil olunmasıyla devam etmektedir.

   

  İstanbul Boşanma Avukatı

  İstanbul Avukat

  İstanbul Avukat Yasemin Mersin

  Türkiye medeni hukuku, Cumhuriyet’in ilk kurulduğu yıllardan, kadın ve erkek haklarına dahil olan davaların evlilik çerçevesi üzerinden sürdürüldüğü ayrıca, Aile hukuku ve medeni hukuk ile ilişkili bütün kanun maddelerini kapsadığı davalar olarak boşanma davası ‘’Asliye’’ mahkemesinde sürdürülmektedir.

  İstanbul boşanma Avukatı, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davaları üzerinden Medeni hukukun 162. Maddesi ile 166. Maddesine dayanan sebeplere dahil olan bütün incelemeleri yaparak, ayrıca mahkemeye yansımadan önce müvekkilini bilgilendirme ve bilinçlendirme görevine sahiptir.

  İstanbul boşanma avukatı ve danışmanlık, boşanma davalarında, kadına şiddet, evlilik içi liyakat, akıl hastalıkları, çocuk istismarı, zina ve kötü muamele davalarına tecrübeli bir avukat danışmanlığıyla dahil olmakta, boşanma davasında mağdur olan tarafın haklarının alınmasında da asli görevini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

  Boşanma Davası Medeni Hukuk;

  • TMK 161. Madde gereğince zina nedeniyle boşanma
  • TMK 162. Madde gereğince hayata kast ve öldürme teşebbüsü nedeniyle boşanma
  • TMK 162. Madde gereğince, onur kırıcı davranışlar, kötü muamele nedeniyle boşanma
  • TMK 163. Madde, eşlerden birinin suç işlemesi, haysiyetsiz hayat sürmesi nedeniyle boşanma
  • TMK 164. Madde; Eşlerden birinin evi terk nedeniyle boşanma
  • TMK 165. Madde; eşlerden birinin akıl hastalığı nedeniyle boşanma
  • TMK 166. Madde; evlilik temelinin sarsılması, şiddetli geçimsizlik nedeniyle anlaşmalı boşanma
  • TMK 166. Madde; Fiili ayrılık nedeniyle boşanma, (eşlerden birinin artık eve gelmemesi, evlilikte rolünün olmaması)

  İstanbul boşanma avukatı, boşanma nedeni ve medeni kanundaki yer alan maddeleri müvekkiline anlatmak, mahkeme ve dava süreci boyunca yanında olmak için medeni kanunun her noktasını incelemektedir.

  Ayrıca boşanma avukatı tutmanız, nafaka, velayet ve tazminat davası haklarınızı öğrenmek, boşanma sürecindeki yorucu ve yıpratıcı süreci kısaltmak için destek olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında İstanbul boşanma Avukatı ve danışmanlık hizmeti, müvekkilin bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesiyle haklarını kullanmasına tecrübe ile destek verecektir.

  Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında Avukat desteği almanız, ek olarak dava sürecinin kısalması, haklarınızı eşit bir şekilde almanız ve süreci en iyi şekilde değerlendirmeniz için bilinçli hareket etmenizi sağlayacaktır.

  Nafaka, velayet, mal ve mülk paylaşımı davalarında, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası çerçevesinde gereğinin yerine getirilmesi için medeni hukuka başvurulacaktır.

  İstanbul Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Anlaşmalı boşanma davalarında, tarafların her ikisinin de boşanmaya müttefik olması ve dava sürecinde itiraz etmemeleri gerekmektedir. Eşlerin boşanma nedenleri medeni kanunun 166. Maddesine tekabül etmeli, dava nedeninin ‘’Şiddetli geçimsizlik’’ üzerinden dilekçede belirtilmesi gerekmektedir.

  İstanbul anlaşmalı boşanma avukatı, mahkeme sürecine girmeden önce eşlerin arabuluculuk danışmanlığıyla velayet, nafaka ve mal mülk paylaşımında önceden anlaşmalarını da sağlamaktadır.

  İstanbul anlaşmalı boşanma avukatı, süreç ve davanın mahkemedeki kanuni etmenlerini müvekkilleriyle paylaşır. Anlaşmalı davalar kısa sürmekte, her iki tarafında Asliye mahkemesine kendi rızalarıyla ‘’Anlaşmalı boşanma dilekçesi’’ vermesi gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası sürecinde İstanbul anlaşmalı boşanma avukatı, örnek boşanma dilekçesi ve mahkeme süreci hakkında bilgi verme görevini yerine getirecektir.

  Taraflar ‘’Aşkın bitmesi, eskisi gibi sevmeme’’ üzerinden dava açamamaktadır. İstanbul anlaşmalı boşanma avukatı, dava sürecinin başlatılması ve davanın kısa zamanda sonuçlanması için çekişmeli davaya yansıyacak durumları gözden geçirerek, müvekkillerini uyaracak, bilgilendirerek dava sürecinin başlamasını ve mahkemeye terfi etmesini sağlayacaktır.

  İstanbul Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Çekişmeli boşanma davası; evlilik kurumu içerisinde bulunan eşlerin boşanma konusunda vakıf olmamasıdır. Eşlerden birinin boşanma davası açması ve diğerinin mahkemeye çıkmaması, dilekçe vermemesi ve boşanma davasından hak talep etmesi durumunda çekişmeli dava başlar.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır; Asliye mahkemesi üzerinden eşlerden birinin evliliği bitirirken hak talep etmesi ve taraflarda anlaşmazlığın olması, dava sürecini uzatmaktadır. Çekişmeli boşanma davası dilekçesi asliye mahkemesine eşlerden sadece birinin dilekçe vermesi ve dilekçede zina, şiddet, haysiyetsiz hayat sürme durumlarına karşı ‘’Koruma’’ talep etmesi üzerinden de yürütülmektedir.

  • Velayet ve nafakada anlaşamama
  • Eşlerden birinin duruşmaya katılmaması
  • Mal ve mülk davası açılması
  • Tazminat davası açılması
  • Tehdit ve şiddet girişimleriyle davanın geri çekilmesine yönelik girişimler

  Çekişmeli boşanma davasıdır. Çekişmeli boşanma davası aşamaları, eşlerin birinin davaya gelmemesi, nafaka ve velayet hakkında itiraz etmesi, boşanmak istememesi üzerinden 2 yıla kadar uzayabilmektedir ve çekişmeli boşanma davasından vazgeçme için arabulucu desteğiyle, boşanmaya vakıf olan maddi konuların eşler arasında sözleşme ile anlaşmaya varması, velayet, nafaka ve mal mülk paylaşımında ortak paydada buluşulması durumunda anlaşmalıya dönerek, tek celsede boşanma olabilmektedir.

  İstanbul Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Takipli ve takipsiz anlaşmalı boşanma davası avukat ücretleri ve mahkeme evrak ücretleri değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 2021 yılında anlaşmalı boşanma davası ücreti

  • Takipli anlaşmalı boşanma davası; 5.000 TL ile 9. 000 TL
  • Takipsiz anlaşmalı boşanma davası; 500 TL ile 1, 500 TL

  İstanbul anlaşmalı boşanma davası ne kadar; Ücretler avukat bürosu tarafından, asliye mahkemesi kararına, evrak ve takip sistemine göre değişiklik göstermektedir. Takipli ve takipsiz anlaşmalı boşanma davası ücretleri için büroya başvurabilirsiniz.

  İstanbul Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  İstanbul çekişmeli boşanma davası ne kadar; 2021 yılında çekişmeli boşanma davası asgari ücret bedeli üzerinden, harç, dosya masrafları ve ücrete vergi temelleri üzerinden düzenlenmiştir.

  Çekişmeli boşanma davası ücretleri; asgari ücret üzerinden 3. 400 TL ile 7. 500 TL arasında değişmektedir. Davanın süreci ve davanın mal, nafaka ile karşı dava açma ücretlerine göre 14.000 TL ücret bedeli de olabilmektedir.

  İstanbul Boşanma Davası Açma

  Medeni kanunda boşanma davası açmak için tarafların anlaşmalı ya da çekişmeli olarak Asliye mahkemesine başvurması gereken dilekçe prosedürü işlemektedir. Boşanma davası açma hakkı, erkek ve kadın olan eşlerin her birine medeni kanundaki maddelerin yer aldığı gerekçeler mahkemeye bildirilerek verilmiştir.

  Boşanma davası açmak için ne yapmak lazım; Asliye mahkemesine ‘’Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi’’ ya da ‘’ Çekişmeli boşanma davası dilekçesi’’ ıslak imza, ikametgah ve evlilik cüzdanı örneği ile verilmelidir. Boşanma davası açma süreci çekişmeli de 1 ay anlaşmalı da ise 14 gün iş günü içerisinde mahkemenin yoğunluğuna göre değişmektedir.

  İstanbul Boşanma Avukatı Tavsiye

  İstanbul boşanma avukatı için araştırma yaparken, ücret ve yönlendirme için gerekli incelmeleri yapmanız gerekmektedir. Yasemin Mersin İstanbul boşanma davası avukatı arayanlar için randevu talebi oluştura işlemi yapabileceğiniz kolay bir danışmanlık hizmeti vermektedir. İstanbul boşanma avukatı tavsiyesi, ücret ve süreç hakkındaki detaylı bilgileri alabileceğiniz avukat hizmeti için burada olacaktır.

  İstanbul Boşanma Avukatı Ücreti

  İstanbul boşanma avukatı ücretleri 2021; anlaşmalı ve takipli olarak 4.000 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir. Takipsiz boşanma davalarında, 500 TL ile 1.500 TL arasında fiyat aralıkları, dosya masrafından bağımsızdır.

  Boşanma avukatı ücretleri ne kadar;

  • Çekişmeli boşanma avukatları ücretleri 9.000 TL ile 14.000 TL arasındadır.
  • Anlaşmalı boşanma davası; takipli ve takipsiz 500 TL ile 7.000 TL
  • Dosya masrafları ve harç bedeli; 45 TL ile 100 TL

  İstanbul Avukat Yasemin Mersin iletişim bilgileri;

  Tel: 0530 526 92 02

  Adres; Cevizli Mah. Zulal Cad. Füsun SK. Ritim İstanbul Residence No: 46/ C A3 Blok Daire 31 Maltepe İstanbul

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/tek-tarafli-bosanma-davasi-dilekce-ornegi/

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/avcilar-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/erkegin-calismamasi-bosanma-sebebi/

  https://yaseminmersin.av.tr/kac-yil-ayri-yasamak-bosanma-sebebidir/

  https://yaseminmersin.av.tr/yoksulluk-nafakasi/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?