Maltepe Boşanma Avukatı

  03.09.2021
  930
  Maltepe Boşanma Avukatı

  Maltepe boşanma avukatı tercih adımlarında bu avukatın daha öncesinde boşanma davalarında nasıl bir yol izledikleri ve hangi başarıları elde ettikleri ile alakalı bilgi almaları gerekmektedir. Bu şekilde avukatın mesleki yetkinliği ile alakalı bilgi almış olursunuz. Hem anlaşmalı hem de çekişmeli davalarda kişilerin boşanma süreci içerisinde destek alması ve avukat yönlendirmesi ile başvuru adımlarını tamamlaması daha verimli olacaktır. Avukatınız sürece dair her aşamada size gerekli olan bilgileri eksiksiz bir biçimde sunacaktır.

  Boşanma Sürecinde Çekişme Ne Manaya Gelir?

  Maltepe boşanma avukatı aracılığı ile hakkınızı savunurken çekişmeli davalarda avukat desteğine çok daha fazla ihtiyaç duyacağınız belirtilmelidir. Avukat desteği sayesinde kişilerin özellikle tazminat, nafaka ya da velayet konusunda kendi taleplerini dile getirme hakları olacaktır. Boşanma sürecinde çekişmenin ortadan kaldırılması için savada bir orta yolun bulunması sağlanacaktır. Bu orta yolun bulunması ve evliliğin sonlandırılması 12 aya kadar yayılabilmektedir. Boşanma aşamasında kişilerin sorun yaşamamaları için hem gerekçelerin hem de evliliğin sonlandırılmasına dair taleplerin eksiksiz bir biçimde bildirilmesi gerekmektedir. Bu taleplerin iletilmesi ve boşanma dilekçesinin hazırlanması konusunda avukatınız size yardımcı olacaktır. çekişmeli boşanma davalarında mahkemeye direkt olarak katılmanız gerekmeyecektir. Bunun aksine sadece avukatınız aracılığı ile katılım sağlamanız yeterli olacaktır.

  Anlaşmalı Boşanma Maltepe Nedir?

  Anlaşmalı boşanma kişilerin temel evlilik sonlandırma prosedürleri konusunda orta yolu bulduğu durumlarda geçerliliğini korumaktadır. Bir çiftin anlaşmalı olarak boşanabilmesi için kesinlikle 1 senedir evli olmaları gerekmektedir. 365 günden daha az bir süredir evli olan kişilerin anlaşmalı boşanma talep etmesine imkan verilmeyecektir.

  Anlaşmalı boşanma sürecinde davaya direkt olarak katılımınız gerekmektedir. Anlaşma protokolünü kendi rızanız ile imzaladığınız konusunda bilgi vermeniz istenmektedir. Bu süreç içerisinde avukatınızın katılım sağlaması yeterli olmayacaktır. Kişilerin bizzat dava sürecinde bulunarak beyanda bulunmaları gerekir. Anlaşmalı boşanmalarda gerekçe genel olarak evlilik birliğinin temelinden sarsılması ya da şiddetli geçimsizlik gibi unsurlar olabilmektedir.

  Tazminat Neden Talep Edilir?

  Hem anlaşmalı boşanmada hem de çekişmeli boşanmada kişilerin tazminat talep etmesine imkan verilmektedir. Evlilikten kaynaklanan maddi manevi hasarın giderilmesi için atılan bir adım olarak da tanımlanmaktadır. Tazminat talep işlemleri sırasında kişilerin bunun ne bir ödül ne de biri ceza olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Sadece boşanma süreci sonrasında mağdur duruma düşen kişinin ve yıpranmışlığı yüksek olan tarafın hayatına sorunsuz şekilde devam edebilmesini sağlamak için atılan bir adım olarak ele alınmaktadır.

  Boşanma Sürecinde Karşı Dava

  Maltepe boşanma avukatı aracılığı ile eşinizin açmış olduğu davanın gerekçesi ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız karşı dava açma hakkınız da bulunmaktadır. Karşı davanın açılması için size 15 günlük bir zaman dilimi verilmektedir. Bu 15 günlük zaman dilimi içerisinde eşlinizin açtığı davaya karşı olarak sizin kendi gerekçelerinizi sunmuş olduğunuz davanızı açabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/maltepe-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-davasinda-karsi-dava/

  https://yaseminmersin.av.tr/tazminat-davasi/

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?