Avcılar Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Avcılar Avukat

  Avcılar Avukat Yasemin Mersin, Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarını 2021 medeni hukuk çerçevesinde müvekkilleriyle paylaşarak, nafaka, velayet, mal mülk paylaşımı ve dava süreci üzerine destek sağlamaktadır. Medeni hukuk alanında tecrübeli Avcılar avukat ve danışmanlık gereğince, müvekkilin davasını takipli ve takipsiz olarak sürdürülmektedir.

  Avcılar Avukat

  Avcılar Boşanma Avukatı

  Boşanma avukatının asli görevi müvekkilini medeni hukuk çerçevesinde temsil ederek, çekişmeli ve anlaşmalı davalarda, dava sürecinin başlatılması, boşanma davası örnek dilekçesi ve duruşma süresinde davanın yürütülmesidir. Avcılar boşanma avukatı, Medeni hukuk 161. Madde ile 166. Maddeye tekabül eden davaları, incelemek, soruşturmaya dahil etmek ve davanın sonucuna kadar müvekkiline destek olmakla görevlendirilmiştir. Türkiye medeni hukukta, boşanma davaları

  • Zina, terk ve akıl hastalığı nedeniyle boşanma
  • Kötü ve haysiyetsiz hayat sürme nedeniyle boşanma
  • Eşlerden birinin suç işlemesi nedeniyle boşanma
  • Aile içi şiddet ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma
  • Eşlerden birinin onur kırıcı hareketlerde bulunması nedeniyle boşanma
  • Çocuk istismarı ve aile kurumunu temellerinden yıkan suçlar nedeniyle boşanma

  Davalarının sürdürülmesi, Avcılar boşanma avukatı tarafından çekişmeli ve anlaşmalı olarak Asliye mahkemesi ile nitelendirilmiş olan dava duruşma tarihine yansımaktadır. Çekişmeli davalarda, sürecin uzaması, soruşturma ve inceleme ile kadına şiddet durumunun söz konusu olduğu davalarda, kadının ve çocukların korunma ehemmiyetine dair ikinci bir dava sürdürülmesi gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davalarından İstanbul boşanma avukatı, müvekkilini bilgilendirme ve mahkemeye delil sunma hakkında da sahiptir.

  Anlaşmalı Boşanma

  Avcılar boşanma avukatı, anlaşmalı boşanma davalarında, tarafların mal, mülk, velayet ve nafaka üzerinden anlaşmalı boşanması, mahkemeye yansımadan sürecin sözleşme ile tamamlanması için yönlendirme yapmaktadır. Avcılar boşanma avukatı, çekişmeli boşanma davasının anlaşmalıya dönüşmesi ve anlaşmalı boşanma davasının çekişmeli duruşmaya yansımaması için müvekkillerini Türk Medeni Hukuk çerçevesinde maddeler üzerinden bilgilendirecektir.

  Boşanma avukatı; müvekkilleri dava sürecinin prosedürü hakkında bilgilendirmek, duruşma tarihi, evrak ve dilekçe bilgilerinin paylaşılması gereğince boşanma avukatı süreci takip etmektedir. Takipli anlaşmalı boşanma davası ve takipsiz boşanma davalarına göre evrak, belge ve dosya türleri değişiklik göstermekte, davada müvekkillerin süreç hakkında bilgi alarak, davanın sürdürülmesi sağlanmaktadır.

  Avcılar boşanma avukatı, Yasemin Mersin iletişim bilgiler, telefon numarası 0533 351 98 54 üzerinden iletişim kurarak, boşanma davası ve türleri üzerinden bilgi alabilirsiniz. Adres Cevizli mah. Zuhal cad. Füsun sk. Ritim İstanbul Residence No: 46 e a/ blok d 128 k 24 Maltepe İstanbul olarak boşanma davası açmadan önce avukat danışmanlığı hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

  Avcılar Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Anlaşmalı boşanma davası, medeni hukuk çerçevesinde her iki tarafında ‘’Şiddetli geçimsizlik’’ nedenine bağlı olarak, mal mülk, velayet ve nafaka anlaşmalarına da ortak bir paydada buluşarak varmış eşlerin dava sürecidir. Avcılar anlaşmalı boşanma avukatı, dava süreci, mahkeme ve dilekçe yaptırımları hakkında bilgilendirme yaparak, davanın kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır.

  Avcılar anlaşmalı boşanma avukatı, dava süreci, dosya ve harç masrafları, Asliye mahkemesine başvuru ve örnek anlaşmalı boşanma davası dilekçesi üzerine müvekkilleriyle bilgi paylaşımında bulunarak, sürecin hızlanmasını sağlayacaktır. Arabulucu ve danışmanlık hizmeti de alarak, mal, mülk, velayet ve nafaka davası açılmadan sözleşmeyle maddi konuların çözüme ulaşması sağlanmaktadır. Avcılar anlaşmalı boşanma avukatı, eşlerin boşanma nedenlerine bağlı olarak, süreci takip ederek ya da takipsiz olarak sadece müvekkilleri yönlendirerek işleme alacaktır.

  Anlaşmalı boşanma davasının çekişmeli davaya dönüşmemesi için prosedürün uygulanması Avcılar anlaşmalı boşanma avukatı vazifesi olarak, her iki tarafında bilinçli bir şekilde davayı takip etmesini kapsamaktadır.

  Avcılar Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Çekişmeli boşanma davaları, anlaşmalı boşanma davasından daha uzun sürebilen, müvekkilleri yorucu bir dava sürecine dahil eden medeni hukuk kanununa tekabül eder. Avcılar çekişmeli boşanma avukatı, davacıların velayet, nafaka ve mal mülk paylaşımında ayrışması, boşanmanın her iki taraftan da kabul görmemesi durumunda medeni hukukun 161. Maddesi ile 166. Maddesi kapsamında giren dava sürecinin başlatılmasını sağlamaktadır.

  Çekişmeli boşanma davası; tarafların her ikisinin de boşanmayı kabul etmemesi, sadece birin dava açması, duruşmaya taraflardan birinin gelmemesi, tazminat davası, velayet davası ve nafaka davasının açılması çekişmeli boşanma davası sürecidir. Çekişmeli boşanma davası dilekçesi, karşı taraftan istenen hakları ve talepleri de içerecek şekilde düzenlenmektedir.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır; Çekişmeli davalar için boşanmak isteyen tarafın çekişmeli boşanma davası dilekçesiyle, Asliye mahkemesine kendi veya vekalet verdiği avukat tarafından başvurması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davası aşamaları, tazminat, velayet ve nafaka haklarına göre değişmekte, davada şiddet ve hayata kast varsa, delil toplanması sürece dahil edilebilmektedir.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer; çekişmeli davalarda, tarafların her ikisinin de uzlaşması, nafaka, velayet ve mal mülk paylaşımında ortak paydada buluşmalarıyla düşmektedir. Aynı zamanda tazminat davasında mahkeme tarafından haklı bulunan tarafın belirlenmesi de davanın sona ermesi anlamına gelir.

  Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer; anlaşmalı boşanma davasına oranla 2 yıl ve 3 yıla kadar sürmektedir. Çekişmeli boşanma davası süreci, tarafların ek dava açması, tazminat davası ve velayet davasından kaynaklı delil toplama, haksızlık payı ve mal mülk araştırmalarının irtica ettiği noktalara göre değişmektedir.

  Avcılar Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Anlaşmalı boşanma davası ücreti, takipli ve takipsiz olarak değişmektedir. Dosya masrafları ve harç bedeli üzerinden de fiyat aralıkları Avukatlık bürosu ve uzmanlık alanına göre farklılık gösterebilir.

  Avcılar anlaşmalı boşanma davası ne kadar;

  • Takipli anlaşmalı boşanma davası ücreti; 3. 400 TL ile 9. 000 TL
  • Takipsiz anlaşmalı boşanma davası ücreti; 500 TL ile 1, 500 TL

  Ortalama fiyatlar olarak, büro ile görüşülmesi ve tam fiyat bedeli sorulması uygun olacaktır.

  Avcılar Avukat; Avcılar Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Çekişmeli boşanma davası ücreti, dava süreci, dosya masrafı ve ek davalarla birlikte farklılık göstermektedir. Çekişmeli davalarda, dosyalar daha fazla olup, davalı ve davacının tazminat hakkı, velayet ve nafaka hakkı üzerinden de dava süreci farklılıklar gösterecektir.

  Avcılar çekişmeli boşanma davası ne kadar;

  • Ortalama 8 ile 1 yıla kadar süren davalarda 4.000 TL ile 14. 000 TL arasında değişmektedir.
  • Dava açılması ve takibi üzerinden 3. 400 TL ile 9.000 TL arasında değişebilmektedir.
  • Boşanma davası harç bedeli 45 TL ile 100 TL arasında olup 2021 oranlarına göre her yol değişmektedir.

  Avcılar Avukat; Avcılar Boşanma Davası Açma

  Boşanma davası açmak için ne yapmak gerekir; Boşanma davası açma hakkı erkek ve kadına verilmiştir. Tarafların boşanma davası dilekçesiyle Asliye mahkemesine, evlilik cüzdanı örneği, fotoğraf, kimlik, ikametgah ve ıslak imzalı belge ile başvurması gerekmektedir. Boşanma davası açma süresi;

  • Çekişmeli davalarda 1 ile 2 aya kadar
  • Anlaşmalı davalarda 14 iş günü ve 1 aya kadar

  Avcılar Avukat; Avcılar Boşanma Avukatı Tavsiye

  Avcılar boşanma avukatı tavsiye arayanlar, Yasemin Mersin avukat ve danışmanlık bürosuna başvuru yaparak, randevu talebinde bulabilir, tecrübeli ve uzman avukat tavsiyeleri alabilir.

  Avcılar Avukat; Avcılar Boşanma Avukatı Ücretleri

  Dosya masrafları ve harç bedeli; 45 TL ile 100 TL arasında 500 TL ve 1000 TL’ye kadar farklılık gösterebilmektedir.

  Anlaşmalı boşanma davası ücreti; 500 TL ile 7.000 TL veya 9.000 TL ortalamadır.

  Çekişmeli boşanma davası ücreti; 9.000 TL ile 14. 000 TL dava sürecine göre yansır.

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/erkegin-calismamasi-bosanma-sebebi/

  https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-kadina-nafaka-verilir-mi/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?