trende

Boşanma Avukatı Pendik

28.08.2021
367
Boşanma Avukatı Pendik

Boşanma avukatı Pendik başvuru adımlarının yapılmasının sonrasında davanın seyrinin takip edilmesi için avukatınıza görevlendirme yapabilirsiniz. Bu aşamada davaya katılım da dahil olmak üzere haklarınızın savunulması konusunda herhangi bir sorun yaşamadan başvuru adımlarının yerine getirilmesi mümkün kılınmaktadır. Boşanma sürecinin maddi manevi sizin için daha az yıpratıcı olması için gerekli olan tüm önlemler alınmış durumdadır. Boşanma sürecinde anlaşmalı ya da çekişmeli olmak üzere iki farklı seçenek üzerinden mahkeme sürecinin şekillendirilmesi mümkün kılınmaktadır. Anlaşmalı boşanmanın çok daha kolay şekilde neticeye erdiğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Boşanma avukatı Pendik kategorisinde seçiminizi önceki dava kayıtlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Çekişmeli Boşanma Nedir?

Boşanma avukatı Pendik kategorisinden sizin beklentilerinize uygun olan bir avukatın bulunmasının sonrasında çekişmeli boşanma başvurunuzu yapabilirsiniz. Çekişmeli boşanma ortalama 8-12 ay arasında tamamlanacaktır. Bu 8-12 aylık süre içerisinde kişilerin tazminat, nafaka ya da velayet konusunda uzlaşmazlıkları gidermiş olması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma sürecinde sorun meydana gelmemesi için gerekli olan tüm prosedürler avukatınız tarafından göz önünde bulundurulacaktır. Çekişmeli boşanma aşamasında tarafların mahkemeye direkt olarak katılmasına gerek olmayacaktır. Sadece görevlendirilen ve temsil hakkı verilen avukatın katılım sağlaması yeterli olacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?

Evliliğin anlaşmalı bir biçimde sonuçlandırılması için kişilerin en az 1 sene boyunca evli kalmış olmaları gerekmektedir. Bu 1 senelik süreç sonrasında anlaşmalı boşanma talep etme hakkınız olacaktır. Anlaşmalı boşanma süreci içerisinde kişilerin özellikle temel anlaşmazlık konuları kapsamında uzlaşıya vardıklarını da belirtmeleri gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanma protokolünde bu detaylara yer verilmektedir. Genel olarak anlaşmalı boşanma protokolünde yer verilen hususlar hakim tarafından da kabul edilir. Fakat kişilerin menfaatini ihlal eden bir durum tespit edildiği zaman bu dilekçenin reddedilmesine de karar verilebilmektedir. Anlaşmalı boşanma başvuru adımlarının sonrasında sürecin tamamlanması için kişilerin mahkemede hazır bulunması gerekmemektedir. Mahkemede hazır bulunmamanız durumunda anlaşmalı boşanma başvurunuz nihayete ermeyecektir. Her iki tarafın da başvuru aşamasında ortak noktaları belirtmiş olmasına rağmen mahkemede hazır bulunmalarının istenmesinin asıl sebebi kişilerin bu protokolü sadece kendi rızaları ile onayladıklarının belirtilmesidir. Bir kişinin baskı altında protokolü imzaladığından şüphe edilirse bu anlaşmalı boşanma protokolü iptal edilir.

Karşı Dava Nasıl Açılır?

Karşı dava açma süreci içerisinde kişilerin celbe ulaşmalarının hemen sonrasında 15 günlük zaman dilimi içerisinde karşı dava açma hakkı bulunmaktadır. karşı dava açma hakkınızı kullanmak için size verilen bu 15 günlük zaman diliminin aşılması durumunda bu hakkınızı da kaybetmiş olacaksınız. Karşı dava açılmasının asıl sebebi kişilerin eşlerinin mahkemede dava açarken belirtmiş oldukları gerekçeleri ve süreci reddetmeleridir. Bu karşı dava ile kişilerin kendi penceresinden boşanma sürecindeki talepleri bildirmeleri sağlanır. Tüm bu aşamalarda alanında uzman olan avukatınız size gerekli olan desteği sunacaktır. Her süreç hakkında adım adım sorunsuz şekilde bilgilendirileceksiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/pendik-avukat/

https://yaseminmersin.av.tr/bosanmada-karsi-dava-acma-suresi/

https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-davasinda-karsi-dava/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Av. Yasemin Mersin
Av. Yasemin Mersin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Avukata Danış