Şile Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Şile Avukat

  Şile avukat Yasemin Mersin, avukatlık sürecinin gerektirdiği her türlü işlemi yanınızda yer alarak sağlar. Avukatlık ihtiyacının gerekli olduğu davalarda, süreçten en az şekilde etkilenerek tamamlamak için Şile Avukat ile iletişime geçebilirsiniz.

  Şile Avukat

  Şile Boşanma Avukatı

  Aile hukuku başlığı altında yapılan işlemlerde, boşanma davaları da bulunur. Boşanma davalarının hukuki boyuta uygun şekilde yürütülmesi için boşanma avukatı ile hizmet sağlanır. Şile boşanma avukatı, dava süreci içerisinde ilk olarak dilekçe konusunda yardımcı olur. Buradaki dilekçe, hukuki yükümlülüklere uygun olmalıdır. Aksi takdirde mahkeme tarafından kabul edilmez. Sürecin başlaması, mahkemenin onayı ile gerçekleşir. Mahkeme onay verdikten sonra davayı başlatan kişi adına, tarafınıza diğer belge iletiler. Böylelikle boşanma davaları işleyiş gösterir. Boşanma avukatı, genel olarak çekişmeli boşanma sürecinde önemli bir hizmet görevi yapar. Boşanma davaları;

  • İspat
  • Fotoğraf
  • Belge gibi durumlara içerdiği için bunların dosyada nasıl bulundurulması gerektiği, avukat rehberliğinde sağlanır.

  Dosyanın Yargıtay tarafından incelenmesi ve reddedilmesi gibi durumlar, kaliteli bir şekilde gerçekleşir. Şile boşanma avukatı;

  • Çocuk varsa velayet durumu
  • Çekişmeli boşanma sürecinde karşı taraftan istenilmesi gereken nafaka
  • Davada hakim karşısında nasıl bir izlenim verilmesi gerektiği
  • Ya da dava süreci boyunca dosya içerisinde hangi belgelerin bulundurulması gibi birçok konuda yardımcınız olur.

  Davanın avukatsız geçmesi, haklıyken haksız duruma düşmenizi sağlar. Böylelikle henüz dava başlamadan lehinize sonuçlar gerçekleşmez. Bu sebeple Şile boşanma avukatı ile iletişiminizin güçlü olması, hakim karşısında bunu yansıtmanın adına da önemlidir.

  Şile Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Boşanma davaları, iki şekilde gerçekleşir. Anlaşmalı ya da çekişmeli olarak davalar yürütülür. Anlaşmalı boşanma davaları, kısa bir süreci gerektirir. Gün içerisinde dava kapanır. Anlaşmalı boşanma davasında dilekçe gibi durumlar bulunmaz. Şile anlaşmalı boşanma davalarında, genellikle avukat tercih edilmez. Ancak sürece ilişkin ek durumlar yaşandığı takdirde, bir avukatın desteği her zaman için önemlidir. Şile anlaşmalı avukatı, çocuğun velayet durumu ya da nafaka durumu gibi işlemlerde yanınızda yer edinir. Burada yalnızca bir avukat olarak değil, yol göstericiliği de sağlar. Davalarda karşı tarafın sizden talep ettikleri ya da sizin karşı taraftan talep ettiklerini değişkenlik gösterebilir. Burada;

  • Sürecin yürütülmesi,
  • Dosyada bulunması gerekenler
  • Ya da hakim karşısında nasıl davranılması gerektiğine dair her türlü etmen, hukuki boyuta uygun olarak sağlanmalıdır.

  Aksi bir durum olunduğu takdirde, dava reddedilir ya da kapanır. Bu sebeple Şile anlaşmalı boşanma avukatı, sizin yol göstericiliğinizi yapar. Şile anlaşmalı boşanma avukatı ile iletişime geçtiğiniz takdirde, sürecin detaylarıyla ilgili bilgi edinebilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davaları, karşılıklı tarafın her konuda mutabakat sağlanması ile gerçekleşir. Herhangi bir konuda anlaşmaya varılmadan takdirde, hakim karşısında boşanma davası iptal edilir. Bu sebeple Şile anlaşmalı boşanma avukatı hem müvekkilinin, hem de karşı tarafın anlaşmaya vardığı konuları, dosyada bulundurmalıdır. Böylelikle süreç, kişinin lehine sonuçlanır.

  Şile Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Çekişmeli boşanma davası, oldukça meşakkatli ve her iki taraf için de yıpratır. Süreç oldukça farklı niteliklere dayalıdır. Her iki tarafında yapılması gereken detayları bulundurur.

  Çekişmeli boşanma davasıÇekişmeli boşanma davası süreci, ikametgah edilen mahkemeye başvurarak açılır. Burada çekişmeli boşanma davası dilekçesi yer alır. Bu dilekçe, 3 aşama ile oluşur. Anlaşmalı boşanma için geçerli değildir. Dilekçe içerisinde boşanma sürecini dair her türlü bilgiyi, hukuki boyuta uygun şekilde yer alır. Burada Şile avukat ile iletişime geçmeniz önemlidir. Aksi takdirde dilekçe kabul görmez. Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır? Çekişmeli boşanma davasının açılabilmesi için mahkemeye dilekçe verilmelidir. Dilekçenin kesinlikle mahkeme tarafından onay görmesi gerekir. Onay görmediği takdirde dava açılmaz ya da dilekçe onay kabul edilmez.

  Çekişmeli boşanma davası aşamaları dilekçe süreciye başlar ve kişilerin birbirleriyle olan ispat durumu ile devam eder. Çekişmeli boşanma davasında en önemli etmen ispatlardır. Yeterli düzenekte olmadığı takdirde davanın süreci uzar. Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer? Ortalama 2 yıl içerisinde tamamlanır. Ancak kısa bir süreci gerektirdiği zaman bu durum, onay olarak kabul edilir. Ancak süreç uzadığı takdirde 3 ya da 4 yıla kadar uzayabilir.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer? Taraflardan herhangi biri mahkemeye katılmadığı zaman ya da davadaki dosya red edildiği takdirde, çekişmeli boşanma davası düşer. Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme durumu ise genel olarak davanın düşmesi ile karıştırılır. Ancak burada noter ve hakim huzurunda davadan vazgeçen kişi ıslak imzası ile bu durumu belirtir. Böylelikle dava kapanır. Tekrardan davanın açılması ise işlemlerin en başa sarması ile şekillenir.

  Şile Avukat; Şile Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Anlaşmalı boşanma davası ücreti, çekişmeli boşanmaya göre daha az miktardadır. Tek anlaşmalı boşanma davası ne kadar? 9000 TL ve üstü olarak değişkenlik gösterir.

  Şile Avukat; Şile Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Çekişmeli boşanma davası ücreti ortalama başlangıç fiyatı 700 TL, 900 TL arasında değişkenlik gösterir. Çekişmeli boşanma davası ne kadar? 14.000 TL

  Şile Boşanma Davası Açma

  Şile boşanma davası sürecinde davadan en az şekilde etkilenmek adına, davanın Yasemin Mersin’e verilmesi ile birlikte süreç başlar. Burada anlaşmalı boşanma durumu var ise daha kısa bir süre içerisinde sonuçlanır. Ancak çekişmeli boşanma davasında avukat ile birlikte iletişim güçlü olduğu takdirde, boşanma davası açma süresi ve devamındaki nitelikler değişir. Boşanma davası açma hakkı, Yargıtay karşısında herhangi bir özellik taşımaz.

  Bu sebeple her iki taraftan biri de davayı açabilir. Boşanma davası açmak için ne yapmak lazım? Boşanma davası açmak için tarafların ikametgah ettiği bölgede bulunan mahkemeye dilekçe verilmesi gerekir. Ancak davanın başlaması ya da açılması için bu dilekçenin onay görmesi gerekir. Onay görmeyen dilekçe kabul edilmez. Bu sebeple Şile Avukat ile birlikte, dilekçenin yeterli donanımda olması sağlanır. Dilekçenin nasıl hazırlanması ya da onay görmesi için ne yapılması gerektiğine dair Şule Avukat ile birlikte çalışma gerçekleşir.

  Şile Avukat; Şile Boşanma Avukatı Tavsiye

  Boşanma davası belirli bir süreçtir. Bu anlaşmalı olduğu takdirde daha istenilen düzeyde gerçekleşir. Ancak çekişmeli boşanma davaları, her iki taraf için de yıpratıcı bir hale gelir. Bu sebepten dolayı sürecin kişi tarafından daha az şekilde etkilenerek atlatılması adına, Avukat Yasemin Mersin’den randevu talep edilebilir. Avukat konu ile ilgili gerekli olan her türlü detayı sizin tarafınıza aktarır. Böylelikle dava sürecinde ki kazanımları da, elde etmenize gerektirir. Şile boşanma avukatı tavsiye konusunda Avukat Yasemin Mersin ile iletişime geçmeniz, detayları ve gerekliliğini edinmenizi sağlar.

  Şile Boşanma Avukatı Ücretleri

  Boşanma avukatları ücretleri, davalara göre farklılık sağlar. Peki, boşanma avukat ücretleri ne kadardır?

  Boşanma avukatı ücretleri 2021;

  • Harç ücreti başlangıç ortalaması 500 TL
  • Anlaşmalı boşanma davası Avukat ücreti 9000 TL ve üstü
  • Çekişmeli boşanma davası Avukat ücreti 14.000 TL
  • Tanıklar ve beraberindeki kişilerin dosya içerisinde toparlanması 500 TL

  Boşanma davasının kişinin lehine sonuçlanması için Avukat Yasemin Mersin’den randevu talep edilebilir.

  Mail Adresi; Avyasemin.Mersin@Hotmail.Com

  Telefon Numarası; 0 530 526 92 02

  Adres; Cevizli Mahallesi, Zulal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence, No; 46/C A3 Blok Daire; 31 Maltepe İstanbul (Adliyeye Yakın Mesafede)

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/anlasmali-bosanma-protokolu/

  https://yaseminmersin.av.tr/karsi-bosanma-davasi-acma-suresi/

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/anlasmali-bosanma-dilekce-ornegi/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?