trende

Pendik Avukat

Anasayfa » İstanbul Avukat » Pendik Avukat

Pendik avukat Yasemin Mersin, herhangi bir konuya ilişkin avukat işlemlerinizde ihtiyaçlarınızı, hukuki boyuta uygun şekilde sağlar. Pendik Avukat alanında tecrübeli ve oldukça donanımlıdır.

Pendik Avukat

Pendik Boşanma Avukatı

Evli olan çiftler, karşılıklı olarak belirli konularda anlaşmaya varamadığı takdirde boşanma sürecini başlatır. Boşanma davaları, çekişmeli ya da anlaşma olarak değişkenlik gösterir. Bu durum çocuk olduğu takdirde daha farklı şekilde ilerler. Pendik boşanma avukatı, müvekkilinin lehine olması yolunda, yardımcı olur. Yalnızca bir avukat olarak değil aynı zamanda yol göstericiliği de sağlar. Boşanma avukatı, özellikle çekişmeli boşanma sürecinde kesinlikle önemli bir detaydır.

 • Karşı tarafın tazminat durumu,
 • Maddi ve manevi açıdan daha az etkilenerek sürecin atlatılması
 • Ve bunun gibi birçok gerekçe, boşanma avukatının desteği ile birlikte sağlanır.

Pendik boşanma avukatı, müvekkilin hukuki boyutta da kazanımlar elde etmesi için birlikte çalışılması bu dava boyunca gereklidir. Pendik boşanma avukatı süreç içerisinde, hazırlanması gereken dosyanın tam anlamıyla oluşması için yardımcı olur. Pendik avukat olmadığı zaman hukuki boyuta gerekli yükümlülükler, tamamlanmaz. Bu durumda da kişiler haklıyken haksız duruma düşebilir.

 • Dosyanın hazırlanması
 • Hakim karşısında nasıl bir davranış sergilenmesi gerektiği
 • Karşı tarafın isteklerine uygun yanıtlar verilmesi gibi birçok etmen, Pendik boşanma avukatı rehberliğinde gerçekleşir.

Pendik avukat sürecin sağlıklı bir şekilde olması adını yanınızda yer alır. Pendik avukat müvekkilinin lehine çalışmalar ortaya çıkarır. Böylelikle dava süreci boyunca yıpranma, en az şekilde indirgenerek sağlanır. Pendik Avukat ile iletişime geçtiğiniz takdirde, boşanma davasının gerekliliğine dair her türlü yükümlülük tarafınıza iletilir.

Pendik Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma süreci, sistematik bir şekilde ilerler. Yani büyütülen bir olay ya da avukatın ciddi bir müdahale etmesi gereken konular yer edilmez. Anlaşmalı boşanma, gün içerisinde hallolur ve kazanımlar karşılıklı olarak anlaşmalı bir şekilde sağlanır. Anlaşmalı boşanma süreci, karşı tarafların birbirleriyle olan her türlü konuda anlaşmaya varması ile sağlanır. Çekişmeli boşanmaya göre daha kısa bir süre içerisinde tamamlanır.

 • Anlaşmalı boşanma davasında genel olarak bir avukata gerek duyulmaz.
 • Ancak sürecin sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi adına, Pendik Anlaşmalı boşanma avukatı, önemli bir detaydır.
 • Pendik avukat olmadığı takdirde, karşı tarafın sizden istediğim maddi ve manevi taleplere hukuki boyutun gerekliliğini uygun şekilde cevap veremezsiniz. Bu durumda da istediğiniz şekilde dava ilerlemez.

Pendik Anlaşmalı boşanma avukatı, karşı taraf boşanmayı reddettiği zaman müvekkilinin haklılığını ön planda tutar. Aynı zamanda çocuk ya da nafaka gibi durumların nasıl yürütülmesine dair bilgilendirme de sağlar. Böylelikle Pendik Anlaşmalı boşanma avukatı rehberliğinde sürecin yürütülmesi, hukuki anlamda da yapılması gereken yükümlülüklerin donanımlı bir şekilde olması adına önemlidir. Buradan en önemli yol göstericiniz Pendik Anlaşmalı boşanma avukatı, sizin yanınızda yer alır.

Pendik Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma, her iki tarafın;

 • Gerek evlilikleri
 • Gerek çocuk
 • Gerekse nafaka gibi durumlarda, anlaşmaya varamamasından dolayı kaynaklanır.

Çekişmeli boşanma sürecinde, hukuki boyutta sorunlar çözüme kavuşturulması için dava açılır.

Çekişmeli boşanma davası;  Çekişmeli boşanma davası süreci, görevli mahkemeye dilekçe verilmesi ile birlikte başlar. Çekişmeli boşanma davası dilekçesi ise her türlü yükümlülüğü içerisinde yer aldığı için belirli aşamalardan oluşur. Bu aşamaların her biri kesinlikle hukukun gerektirdiği boyuta uygun şekilde hazırlanmalıdır. Burada alanında uzman ve tecrübeli Pendik Avukat ile iletişime geçtiğiniz takdirde, size yardımcı olur. Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır? Çekişmeli boşanma davası açılması için her iki tarafında ikametgah ettiği bölgede bulunan mahkemeye dilekçe vermesi gerekir. Dilekçe olmadan dava görülmez.

Bu dilekçe verildikten sonra mahkeme onaylarsa, dava süreci başlar. Ancak dilekçe istenilen doğrultuda hazırlanmamışsa, dava ertelenir. Çekişmeli boşanma davası aşamaları, karşı tarafların birbirleriyle olan ispat durumu ile gerçekleşir. İspat, çekişmeli boşanma davasındaki en önemli durumdur. Özellikle ispat edilmesi gereken belirli nitelikler yer alıyorsa, bu dosya içerisinde bulundurmalıdır. Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer? Çekişmeli boşanma davası, en kısa 10 ay en fazla iki ya da üç yıla kadar sürer. Ancak bu durum tecrübeli Pendik Avukat ile çalışıp, çalışmamıza göre değişkenlik gösterir. Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer? Çekişmeli boşanma davası düşme durumu, taraflardan birisinin davadan çekilmesi ile gerçekleşir. Taraflardan herhangi biri çekildiği zaman bu durum, hakimin davayı reddetmesi ile birlikte gerçekleşir.

Aynı durum çekişmeli boşanma davasından vazgeçme için de geçerlidir. Ancak vazgeçme durumu, noter huzurunda ya da hakim karşısında geçerlilik kazanır. Vazgeçmek isteyen kişi, ıslak imzası ile birlikte belge imzalar ve bu durum ertelenir. Tekrardan boşanma davası açılmak istendiği takdirde ise aynı işlemler ilk baştaki şekli ile gerçekleşir. Davadan vazgeçme, çoğunlukla bir taraftın boşanmak istememesinden kaynaklanır.

Pendik Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı boşanma davalarında başlangıç için ortalama fiyat; 300TL ya da 500 TL arasında değişkenlik gösterir.

Pendik Anlaşmalı boşanma davası fiyatları; Anlaşmalı boşanma davası ücreti 5.000 TL. Bu fiyat aralığı değişkenlik gösterebilir. Anlaşmalı boşanma davası ne kadar? Anlaşmalı boşanma davası için ücret sürecin ilerleyişine göre 5000 TL ile başlar ve devamında artış sağlar.

Pendik Avukat; Pendik Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Çekişmeli boşanma davası ücreti 7500 TL. Çekişmeli boşanma davası ne kadar? Çekişmeli boşanma davası, maddi manevi tazminat istemli olduğu takdirde 7500 TL Bu fiyat %15 değerinde artış gösterir.

Pendik Avukat; Pendik Boşanma Davası Açma

Pendik avukat boşanma davasında, davanın Yasemin Mersin’e verilmesi ile birlikte süreç işlemeye başlar. Pendik Avukat, boşanma davasının gerekliliğini uygun yükümlülükleri tarafınıza iletilir.

Boşanma davası süreci ve ilerleyişi; Boşanma davası açma hakkı, tek bir tarafa göre değildir. Tercihen belirli bir taraf davayı açar. Diğer tarafa da bu durum, belge şeklinde iletilir. Boşanma davası açmak için ne yapmak lazım? Boşanma davası açmak için görevli mahkemeye dilekçe verilmesi gerekir. Bu dilekçe, belirli aşamalardan oluşur. Doğru dilekçe, hukuka uygun şekilde hazırlandıktan sonra boşanma davası açma süresi başlamış olur.

Pendik Avukat; Pendik Boşanma Avukatı Tavsiyesi

Pendik avukat için tavsiye isteyenler, Avukat Yasemin Mersin’den randevu talep edebilirler. Süreçten en az şekilde etkilenerek atlatmak herkesin istediği bir durumdur. Bu sebeple Pendik boşanma avukatı tavsiye niteliği taşır.

Pendik Avukat; Pendik Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatları ücretleri, davanın türüne ve özelliğine göre farklılık sağlar. Peki, boşanma avukat ücretleri ne kadardır?

Boşanma avukatı ücretleri 2021;

 • Anlaşmalı boşanma Pendik avukat ücreti 5.000 TL
 • Çekişmeli boşanma Pendik avukat ücreti 7000 TL ve üstü
 • Çekişmeli boşanma davası sürecinde çocuk var ise fiyat %50 oranında artış sağlar.
 • Nafaka davası ücreti 4000 TL
 • Maddi ya da manevi tazminat istemli boşanma davasındaki avukat ücreti ise 5 bin TL ile 7 bin TL arasında değişkenlik gösterir.

Avukat Yasemin Mersin, alanında tecrübeli ve oldukça donanımlı bir şekilde hizmet gösterir. Avukatlık işlemlerinizde, hukuki boyuta uygun kazançlar elde etmek için Pendik Avukat ile iletişime geçebilirsiniz.

Mail Adresi :Avyasemin.Mersin@Hotmail.Com

Telefon Numarası :0 530 526 92 02

Adres: Cevizli Mahallesi, Zulal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence, No; 46/C A3 Blok Daire; 31 Maltepe İstanbul (Adliyeye Yakın Mesafede)

İlginizi Çekebilir;

https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-avukati-pendik/

https://yaseminmersin.av.tr/pendik-avukat/

https://yaseminmersin.av.tr/anlasmali-bosanma-protokolu/

https://yaseminmersin.av.tr/karsi-bosanma-davasi-acma-suresi/

Whatsapp
Av. Yasemin Mersin
Av. Yasemin Mersin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Avukata Danış