Kadıköy Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Kadıköy Avukat

  Kadıköy avukat Yasemin Mersin İstanbul üzerinde birçok boşanma davasında çalışan bir avukattır. İstanbul’da yer alan boşanma avukatları arasında ismi bilinir ve boşanma davalarında müvekkilinin haklarını daima korumak için çalışmakta ve bunu başarmaktadır. Kadıköy avukat İstanbul’un neresinde olursanız olun sizlerin boşanma davalarınız için çalışmaya hazırdır.

  Kadıköy Avukat

  Kadıköy Boşanma Avukatı

  Kadıköy boşanma avukatı boşanma davalarına bakmaktadır. Boşanma davaları iki çeşittir. Boşanma davaları alanında uzman avukatlar tarafından gerçekleştirilmektedir.  İki çeşitten biri ise anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı boşanmalar daha kısa sürer ve iki tarafında her konuda anlaşması sonucu gerçekleşmektedir. Bu davayı açabilmek için en az 1 sene evli kalmanız gerekmektedir. Aynı şekilde daha ayrıntılı bilgileri Kadıköy boşanma avukatı sizlere verecektir.

  Kadıköy boşanma avukatı diğer bir duruma da yani çekişmeli boşanmaya da bakmaktadır. Çekişmeli boşanma süreci çok daha uzun sürer ve sizler için de Kadıköy boşanma avukatı için de yorucu olabilmektedir. Bu süreçte yapılması gereken hem psikolojik olarak buna hazır olmak hem de maddi olarak hazır olmaktır. Kadıköy boşanma avukatı özellikle çekişmeli boşanma sürecinde sizleri net bir biçimde bilgilendirecektir çünkü karşı taraf oldukça sıkıntılı bir sürece bizzat kendisi sebep olabilmektedir. Kadıköy avukat sizlere dilekçe yazacak ve bu dilekçe mahkemeye gönderilecektir. Ardından onaylandığında bir dava tarihi belirlenir ve gerekilen zamanlarda mahkemelerde olunur. Bu en basit açıklamadır. Bunun daha ayrıntılısını avukatınız davanıza göre sizlere belirtecektir.

  Kadıköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı anlaşmalı boşanmalara bakmaktadır. Maltepe anlaşmalı boşanma avukatı iki taraf adına da bir dilekçe yazar ve bu dilekçe sizin ortak anlaşmalarınız sonucunda gerçekleşmektedir.

  Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı ücretleri de aynı şekilde daha uygun olacaktır. İsterse iki kişi bölüşebilir veya tek kişi ödeyebilir. Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı sizleri dilekçe öncesinde anlaşmanız gereken her konu hakkında bilgilendirecektir. Anlaşmalı boşanma her iki taraf için de oldukça uygundur. Hem maddi olarak hem de vakit ve ruh sağlığı açısından kişileri en az derecede olumsuz etkilemektedir. Ancak bu gibi sebepler nedeni ile anlaşamaz iken yine de anlaşmalı boşanmayı tercih etmek tek taraf için de iki taraf için de sıkıntılı bir süreç olacaktır. Bu süreci en sağlıklı biçimde yönetmek ve haklarınız hakkında en doğru bilgileri alabilmek için Kadıköy anlaşmalı boşanma avukatı tercih edilmelidir.

  Kadıköy Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Kadıköy çekişmeli boşanma avukatı çekişmeli boşanma davaları ile ilgilenmektedir. Bu davalar daha uzun sürer ve bu nedenle birçok insanı yıpratmaktadır. Bu süreçte yıpranan insanlar bazen sırf yıpranmamak için anlaşmalı boşanmayı tercih etmektedir ancak bu da doğru değildir. İki taraf da ortak paydada anlaşamıyorsa yapılacak şey çekişmeli boşanmayı tercih etmektir.

  Çekişmeli boşanmalar 3 aydan fazla sürmekle birlikte seneler boyu da sürebilir. Bununla ilgili kesin bir yorum yapmak mümkün değildir. Aynı şekilde süre uzadıkça avukat masrafları da uzayacaktır. Bunları iki taraf bölüşebileceği gibi bu durum tercih edilmez ise çekişmeli boşanma davasını açan kişi tüm bu dava masraflarını ödemelidir.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır, çekişmeli boşanma davaları ile ilgili sorulan ilk sorudur. Bunun cevabı için ise öncelikle bir avukata gitmek gerekmektedir. Avukat sizleri bilgilendirecektir. Eğer İstanbul civarında yaşıyorsanız Kadıköy avukat sizler için uygun bir tercih olacaktır. Çekişmeli boşanma davası dilekçesi yazmak için avukata ihtiyacınız vardır. Çekişmeli boşanma davasında anlaşmalı boşanma davasına göre avukat daha gereklidir çünkü burada haklarınızı savunmanız çok daha önemlidir. Ancak anlaşmalı boşanmada da gereklidir.

  Çekişmeli boşanma davası süreci ve çekişmeli boşanma davası aşamaları dilekçe sonrasında başlamış olacaktır. Bu konuda da ayrıntıları avukatlarınız bilgilendirecektir. Çekişmeli boşanma davalarında ayrıntılar dava sürecine göre değişim göstermektedir. Ancak bazı durumlarda çekişmeli boşanma davası nasıl düşer veya çekişmeli boşanma davasında vazgeçme gibi istekleri olan insanlar da olmaktadır. Bu çiftlerin ikisi bir arada kararı olabileceği gibi tek başına aldıkları kararlar da olabilmektedir. Bir diğer soru ise çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusudur ancak bunun için d ekesin bir tarih vermek mümkün değildir.

  Kadıköy Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Kadıköy anlaşmalı boşanma davası ücreti değişim göstermektedir. Bu değişim genelde yıl yıl olacak şekilde gerçekleşmektedir. Aynı şekilde boşanma davaları il bazında da değişiklik gösterir. Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorusunun cevabı ise ortalama olarak 5000 TL civarındadır.

  Kadıköy Avukat; Kadıköy Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Çekişmeli boşanma davası ücreti anlaşmalı boşanma davalarına göre daha pahalıdır. Çekişmeli boşanma davası ücreti ne kadar sorusunu pek çok insan bu nedenle merak etmektedir. 6000 TL ile başlayan çekişmeli boşanma davası ücreti 10000 TL kadar çıkabilmektedir.

  Kadıköy Avukat; Kadıköy Boşanma Davası Açma

  Yasemin Mersin davayı aldıktan sonra sizleri boşanma davası açmak için ne yapmak lazım gibi birçok bilgi ile bilgilendirecektir. Aynı şekilde boşanma davası açma süreci de buna dahildir. Herkesin boşanma davası açma hakkı ve avukatını seçme hakkı bulunmaktadır. Kadıköy avukat arıyorsanız Yasemin Mersin tavsiye edilen isimlerden biridir.

  Kadıköy Avukat; Kadıköy Boşanma Avukatı Tavsiye

  Kadıköy boşanma avukatı tavsiye edildiğinde genelde en çok duyduğunuz isimlerden biri Avukat Yasemin Mersin‘dir. Alanında oldukça başarılı olan Yasemin Mersin’e ulaşabilmek için 0 530 526 92 02 numarasını aramanız gerekmektedir. Adresi iseCEVİZLİ MAHALLESİ, ZULAL CADDESİ, FÜSUN SOKAK, RİTİM İSTANBUL RESİDENCE, NO; 46/C A3 BLOK DAİRE; 31 MALTEPE/İSTANBUL olarak bilinmektedir.

  Kadıköy Avukat; Kadıköy Boşanma Avukatı Ücretleri

  İstanbul bazlı boşanma avukatı ücretleri yıllara göre değişim gösterse de 2021 yılı için ortalama bir miktar verilebilmektedir. Boşanma avukatı ücretleri il bazlı olarak değişmektedir. Boşanma avukat ücretleri ne kadardır sorusunun cevabı ise aşağıdadır.

  Kadıköy boşanma avukatı ücretleri 2021;

  • Harç ücreti; 50 TL
  • Avukat Dava Ücreti; 5000 TL
  • Dosya Masrafları; 100 TL

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/hangi-hallerde-bosanma-olmaz/

  https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-dilekcesi-ucreti-2022/

  https://yaseminmersin.av.tr/anlasmali-bosanma-dilekce-ornegi/

  https://yaseminmersin.av.tr/kadin-bosanma-davasi-acarsa-erkek-kabul-etmezse/

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?