Üsküdar Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Üsküdar Avukat

  Üsküdar avukat Yasemin Mersin boşanma davası süreçleriniz ile bizzat ilgilenmektedir. Bu süreçte bir avukata sahip olmanız sizler açısın dan çok daha yararlı olmaktadır. Üsküdar avukat sayesinde boşanma durumunuz hızlıca gerçekleşir ve dava sizin için en olumlu şekilde sonuçlanır. Boşanma davalarında avukat önemli bir faktördür. Üsküdar avukat sayesinde anlaşmalı veya çekişmeli dava olması bir şeyi değiştirmez, dava en iyi şekilde çözülecektir.

  Üsküdar Avukat

  Üsküdar Boşanma Avukatı

  Üsküdar boşanma avukatı tespit adımlarınızın sonrasında vekalet verme sürecini tamamlamanız gerekmektedir. Vekalet vermenizin akabinde boşanma davası sürecinde gerekli olan tüm adımların bizzat avukatınız tarafından tamamlanması sağlanacaktır. Bu aşamada dava devam ederken dahi sizi temsil etme yetkisini avukatınızın elinden alma imkanınız bulunmaktadır. Tabi ki kişilerin dava sürecinin sadece tek bir avukat aracılığı ile tamamlanmasının hukuki aşamalar bağlamında çok daha verimli olacağı düşünülmektedir. Kişilerin çekişmeli boşanma davalarında eşin açtığı davanın gerekçesinin gerçeği yansıtmadığını iddia etmesi durumunda 15 gün içerisinde karşı dava açmasına da olanak sağlanmaktadır.

  Üsküdar boşanma avukatı tüm boşanma davalarına bakmaktadır. Boşanmak için pek çok sebep olabilir. Örneğin;

  • Şiddet görmüş olabilirsiniz
  • Artık evli kalmayı tercih etmiyor olabilirsiniz
  • Çocuğunuza zarar veriyor olabilir
  • Maddi olarak sizleri sıkıntıya sokuyor olabilir
  • Geçimsizlik söz konusu olabilir… Bunun gibi daha pek çok seçenek var olabilir. Önemli olan ise boşanmanın çekişmeli veya anlaşmalı yani hangi şekilde olacağıdır.

  Üsküdar boşanma avukatı boşanma sürecinde sizleri öncelikle bu süreci nasıl başlatacağınız, nasıl ilerleyeceğiniz ve ne kadar tutacağı ile ilgili bilgilendirecektir. Üsküdar boşanma avukatı anlaşmalı boşanıyorsanız eşiniz ile birlikte dilekçe sürecinde yardımcı olabilir. Ancak çekişmeli boşanıyorsanız tek bir tarafa dahil olacaktır. Üsküdar boşanma avukatı sadece dilekçe sürecinizde değil savunmanızda ve haklarınızın alınması konusunda da yardımcı olacaktır.

  Üsküdar Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Anlaşmalı boşanma avukatları süreçte herhangi bir pürüz çıkmadığı sürece sizleri en kısa sürede boşayabilmektedir. Birçok insan anlaşmalı boşanmak ister ancak bazı durumlarda bu gerçekleşmeyecek olsa da insanlar anlaşmalı boşanmayı tercih eder ve bu sayede hem daha az para öder hem de bu süreci en kısa sürede sona erdirir. Bu yüzden genelde anlaşmalı boşanma davaları daha sık görülmektedir.

  Üsküdar Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Çekişmeli boşanma davası aşamaları oldukça stresli olabilir. Buna hazır olmak ve iyi bir avukat tutmak sizleri için doğru tercih olacaktır. Aynı şey çekişmeli boşanma davası süreci için de geçerlidir. Bu sürecin başlaması için çekişmeli boşanma davası dilekçesi yazılmalıdır. Davanın sizin için en iyi şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız dilekçeyi iyi bir avukata yazdırmanız gerekmektedir.

  Çekişmeli boşanma davaları çiftler anlaşamaz ve ortak bir paydada buluşamaz ise gerçekleşir. Bu ortak payda çocuklar olabileceği gibi mal mülk konuları da olabilmektedir. Burada anlaşılamayan bir durum vardır ki çiftlerden biri ya da ikisi de çekişmeli boşanmayı tercih eder. Aynı şekilde biri boşanmak istemeyebilir de.

  Çekişmeli boşanma davaları ile ilgili sorulan sorulardan biri de çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusudur. Açıkçası bunu için kesin bir yorum yapmak mümkün değildir ve duruma göre uzun sürebilmektedir. Bu yüzden çiftler çekişmeli boşanma davası nasıl düşer gibi sorular sorabilmektedir. Anlaşmalı boşanmaya dönmek isteyen ya da çekişmeli boşanma davasında vazgeçme gibi durumlar da görülebilmektedir.

  Üsküdar Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Anlaşmalı boşanma davası ücretleri genelde kısa sürdüğü için ücreti de daha makuldür. Bu yüzden hatta pek çok insan fazladan para ödememek için anlaşmalı boşanma yönüne gitmektedir. Anlaşmalı boşanma davası ücreti ortalama olarak İstanbul bazında 5000 TL civarında tutmaktadır. Ancak değişim gösterebileceğini unutmamak gerekmektedir. Boşanma davası sürecine dahil olmak isteyen insanlar anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorusunu sorarlar.

  Üsküdar Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Çekişmeli boşanma davaları çok daha uzun süreli olmaktadır. Bunun sonucunda ise çekişmeli boşanma davası ücreti çok daha fazla tutmaktadır. Pek çok insan dava öncesinde hazır olmak adına çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusunu sormaktadır. Ortalama bir fiyat verilmesi gerekirse bu fiyat 6000 TL-10000 TL arasında olmaktadır.

  Üsküdar Boşanma Davası Açma

  Boşanma davası açmak isteyen çiftlerin veya boşanma davası açacak çiftlerden biri bu konuyla ilgili pek çok şeyi merak eder çünkü bu sürece hazır olmak isterler. İlk soru da boşanma davası açmak için ne yapmak lazım sorusudur. Bu süreci Üsküdar avukat Yasemin Mersin ile geçirerek en iyi şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Sizlere boşanma davası açma hakkı ve boşanma davası açma süreci hakkında bilgi verecektir. Üsküdar avukat sayesinde kendi haklarınızı boşanma sürecinde koruyabilirsiniz.

  Üsküdar Boşanma Avukatı Tavsiye

  Üsküdar boşanma avukatı tavsiye edilecek olursa bunun için duyacağınız isim Yasemin Mersin olacaktır. Yasemin Mersin yıllardır bu işte olan ve deneyimli bir avukattır. Bu sayede boşanma süreciniz çok daha sağlıklı geçebilir. Kendisinin bir telefon numarası, internet sitesi ve bir yer adresi bulunmaktadır. Numarası 0 530 526 92 02 ve adresi de CEVİZLİ MAHALLESİ, ZULAL CADDESİ, FÜSUN SOKAK, RİTİM İSTANBUL RESİDENCE, NO; 46/C A3 BLOK DAİRE; 31 MALTEPE İSTANBUL olarak bilinmektedir.

  Üsküdar Boşanma Avukatı Ücretleri

  Boşanma avukatı ücretleri illere göre değişim göstermektedir. Yani İstanbul ile İzmir’in boşanma avukatı ücretleri aynı değildir. Aynı şekilde belirli zamanlarda bu fiyatlarda belli başlı artışlar görmek mümkündür. Boşanmak isteyen insanlar süreci merak ettikleri kadar boşanma avukatı ücretleri ne kadardır sorusunu da sormaktadır. Bu soruya İstanbul söz konusu olduğunda cevap verebilmek mümkündür. Üsküdar avukat ücreti boşanma için şu şekildedir:

  Üsküdar boşanma avukatı ücretleri 2022;

  • Harç ücreti; 50 TL
  • Avukat Dava Ücreti; 5000 TL
  • Dosya Masrafları; 100 TL

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-davasi-nasil-acilir/

  https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-davasina-karsi-dava-acma-suresi/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?