Sancaktepe Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Sancaktepe Avukat

  Sancaktepe Avukat Yasemin MERSİN, yıllara dayanan tecrübesi ve bilgi birikimi ile anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarınızda sizlere savunuculuk yapmaktadır. Dilerseniz boşanma davalarının yanında farklı konularda da danışmanlık ya da avukatlık hizmeti alabilirsiniz. Kalıcı ve hızlı çözümler için en zorlu davalarınızda bile Sancaktepe Avukat Yasemin MERSİN ile çalışabilirsiniz.

  Sancaktepe Avukat

  Sancaktepe Boşanma Avukatı

  Evliliğin resmi olarak tamamlanmasından itibaren çiftlerin boşanma hakkı bulunmaktadır. Boşanma sırasında ise çiftin ikisinin de istemesi ya da sadece birinin istemesi gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Boşanma avukatı, boşanma sırasında çıkan çiftlerin anlaşamadığı uyuşmazlıkları aile ve hukuk temelleri ile çözmektedir. Bunun yanında davanın başlatılması, takip edilmesi, dilekçelerin yazılması gibi işlemleri de boşanma avukatı gerçekleştirmektedir. Sancaktepe boşanma avukatı olan Yasemin MERSİN ile boşanma işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilir ve sonuçlandırabilirsiniz.

  Boşanma avukatı davanızın en başından en sonuna kadar işlemlerinizi takip edecek kişidir. Dava sırasında yazılı ya da sözlü olarak sizi savunur, çiftler tarafından anlaşılmış ve karar verilmiş şartların sağlanmasını amaçlar. Yani Sancaktepe boşanma avukatı Yasemin MERSİN ile sözleşme imzalamanız durumunda davanızın sonucunda belirlenmiş şartların takibi, eşiniz size belirlenmiş şartları sağlayana kadar gerçekleştirilecektir. Böylece davadan tamamen anlaşıldığı gibi ayrılmanız sağlanacaktır.

  Boşanma davanızda bulunan maddi – manevi tazminat, velayet, mal paylaşımı, borç paylaşımı gibi durumlarda iki tarafından hukuki temellere dayanarak hakkı olan miktar ya da durumu alması sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler içerisinde Aile Hukuku kapsamında bulunan karar ve şartlar değerlendirilerek anlaşmazlığın çözülmesi için savunuculuk gerçekleştirilmektedir.

  Boşanma davanız sırasında anlaşamadığınız yerler bulunuyorsa, davanız çekişmeli ise, davanızın profesyonel kişiler tarafından yönlendirilmesini ve sonuçlanmasını istiyorsanız, davanızda size yardımcı olacak tecrübeli Sancaktepe boşanma avukatı ile görüşmelisiniz. Eğer eşiniz boşanmayı istemiyor ancak sizin boşanmak için delil olarak gördüğünüz noktalar bulunuyorsa, haklılık durumunuzda kısa sürede boşanma işleminizi gerçekleştirmekteyiz.

  Çiftler her kadar anlaşmalı olarak boşanmak isteseler de anlaşamadıkları konular bulunmaktadır. Bu konular en küçük noktadan en büyüğüne kadar değişiklik gösterebilmektedir. Eğer boşanma davanızın sonucunda olumlu sonuçlar almak istiyor ve davanızdan hakkınızı savunarak ayrılmak istiyorsanız Sancaktepe boşanma avukatı olan Yasemin Mersin ile görüşme sağlayabilirsiniz. Görüşmeleriniz için dilerseniz Cevizli Mah. Zulal Cad. Füsun sok. Ritim İstanbul Residance, NO:46/c A3 Blok Darie: 31 Maltepe/İSTANBUL adresinde bulunan büromuza gelebilirsiniz. Dilerseniz de 0530 526 92 02 telefon numaramızdan randevu alabilirsiniz.

  Sancaktepe Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Anlaşmalı boşanma, evliliğin gerçekleştirildiği iki kişinin de şartlarda ve boşanma konusunda anlaşmasına dayalı olarak gerçekleştirilen boşanma işlemidir. Bu boşanma türünde çiftler boşanma konusunda hem fikir olduğunu belirten dilekçeye imza atarlar ve boşanma işlemleri başlar. Bu boşanmada çiftler velayet, soyadı, nafaka, mal paylaşımı, tazminat gibi konularda kendi aralarında anlaşma sağlayarak işlemlerini gerçekleştirir. Yani bir anlamda iki kişinin anlaşarak ve isteyerek gerçekleştirdiği boşanma türüdür. Sancaktepe anlaşmalı boşanma avukatı ile tek celsede kolaylıkla boşanabilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz.

  Anlaşmalı boşanma için en önemli faktör eşlerin rızasının yanında evlilik süresidir. Bir evliliğin anlaşmalı boşanma ile sonlanabilmesi için en az 1 yıl uzunlukta olması gerekir. Aksi takdirde eşler anlaşsa dahi boşanma çekişmeli boşanma türünde olmak zorunda olacaktır.

  Sancaktepe anlaşmalı boşanma avukatı ile görüşmeniz durumunda gerçekleştirilecek işlemler şu şekildedir;

  1. Dilekçe: Öncelikle çiftlerin boşanmak istediklerini belirttikleri anlaşmalı boşanma dilekçesi yazılır. Bunun yanında anlaşmalı boşanma protokolü de belirtilerek çiftlerin istekleri netleştirilir.
  2. Dilekçe tamamlandıktan sonra adliyede işleme girmesi için UYAP üzerinden işlemler gerçekleştirilir.
  3. Davanın görüleceği kaleme gidilerek dilekçe, nüfus cüzdanı bilgileri ve harç verilir. Buradaki işlemler vekalet verdiğiniz Sancaktepe anlaşmalı boşanma avukatı tarafından tamamlanacaktır.

  Bu işlemlerin ardından dava açma süreci biter ve dava süreci başlar. Size gelen tebligatta mahkeme gün, saat ve yeri belirtilmiş olacaktır. Belirtilen zamanda gerçekleştirilen mahkemeye katılmanız büyük önem taşımaktadır.

  Mahkemede yeniden boşanma isteğinizi belirtmeniz durumunda boşanma isteğiniz hakim tarafından değerlendirilecek ve sonuç olarak belirtilecektir. Anlaşmalı boşanmalar genellikle tek celsede tamamlanabilmektedir. Ancak bazı durumlarda celseler uzatılabilir. Bu durumda yanınızda tecrübeli bir Sancaktepe anlaşmalı boşanma avukatı bulunması işlerinizin hızlı olmasını sağlayacaktır.

  Sancaktepe Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Her boşanma işleminde çiftlerin her konuda anlaşması zordur. Çekişmeli boşanma davasında çiftler anlaşamadığı konularda belirli bir sonuca ulaşmak için hukuki yolları kullanmalıdır. Sancaktepe çekişmeli boşanma avukatı ile görüşmeniz durumunda;

  • Siz boşanmayı istiyorsanız, eşiniz istemiyorsa ya da durum tam tersi ise,
  • Boşanmak konusunda hem fikirseniz ancak boşanma detaylarında anlaşamıyorsanız,
  • Evliliğiniz 1 yıldan kısa süreli ise davanız bu avukat tarafından değerlendirilerek olumlu sonuçlanması sağlanacaktır.

  Çekişmeli Boşanma Davası

  Çekişmeli boşanma davası için öncelikle hukuk büromuza gelerek gerekli işlemleri konuşmamız gerekir. Bunun ardından çekişmeli boşanma davası nasıl açılır işlemine geçilecektir;

  • Davanızı açmak için öncelikle noterden vekaletname işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bunun ardından avukatınız artık tüm takip işlemlerinizi gerçekleştirebilecektir.
  • Vekalet işleminizin ardından dilekçe oluşturulur ve çekişmeli boşanma davası süreci başlamaktadır.

  Çekişmeli boşanma davası aşamaları gerçekleştirilirken bu sıra izlenmektedir;

  • Öncelikle boşanma isteğinizi belirten bir dilekçe hazırlamanız gerekmektedir. Bu dilekçe işlemi vekaletname sonucunda avukatınız tarafından gerçekleştirilir. Çekişmeli boşanma dilekçesi için öncelikle boşanma isteği belirtilir, bu isteğe cevap gelir ve gelen cevaba yeniden cevap gönderilir.
  • Bu dilekçe işleminin ardından artık davanız açılmıştır. İlk duruşmaya katılırsınız ve bu ilk duruşmada iddialarınızı ve savunmalarınızı gerçekleştirirsiniz.
  • Ardından davaya dair isteğinizi ve nedenlerinizi sözlü olarak yeniden belirtilirsiniz. Bunun ardından sunduğunuz gerekçe ve tanıklar göz önünde bulundurularak davanız sonuçlanır.
  • İlk çıkan sonuç kısa sürelidir ve hemen belirlenir. Bu sonucun ardından tüm inceleme detayları gerçekleştirilir ve gerekçeli karar size iletilir.

  Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme gibi bir şansınız bulunmaktadır. Dilediğiniz her zaman boşanma isteğinizden vazgeçtiğinizi belirten bir dilekçe yazmanız durumunda boşanma davanız sonuçlanmadan bırakılacaktır.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer; eğer açtığınız boşanma davasına herhangi bir neden belirtmeden gitmezseniz davanız düşecek ve sonuçlanmayacaktır.

  Sancaktepe Avukat; Sancaktepe Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Sancaktepe anlaşmalı boşanma davası ne kadar; Sancaktepe anlaşmalı boşanma davası ücreti 5.000 TL ila 9.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyat dava türüne göre değişiklik gösterir.

  Sancaktepe Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Sancaktepe çekişmeli boşanma fiyatları ne kadar; Sancaktepe çekişmeli boşanma davası ücreti dosyaya bağlı olarak 9.000 TL ile 14.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Davanın uzunluğu, anlaşamama gibi durumlarda bu fiyatta değişiklik görülebilir.

  Sancaktepe Avukat; Sancaktepe Boşanma Davası Açma

  Velayetinizi Yasemin MERSİN’e vererek başlattığınız boşanma davasında süreç şu şekilde ilerleyecektir;

  • Davanın türüne göre dilekçesi ve diğer dosya işlemlerinin hazırlanması gerçekleştirilir.
  • Dilekçe ve diğer unsurlar ilgili bölümlere iletilerek dava açılır.
  • Dava türüne ve ihtiyacına bağlı olarak karşı taraf ile hukuki yöntemleri kullanarak anlaşma sağlanır. Burada sizin haklarınızı almanız sağlanır.
  • Dava sırasında sözlü ve yazılı savunmanız yapılır.
  • Davanın sonuçlanmasının ardından davada belirlenen şartların size sağlanması takip edilir.

  Tüm işlemlerinizin sonucunda davanızın kapatılmasını sağlar.

  Sancaktepe Avukat; Sancaktepe Boşanma Avukatı Tavsiye

  Sancaktepe boşanma avukatı tavsiye için arıyorsanız, yıllardır tecrübesi bulunan ve davalarının olumlu sonuçlanmasını sağlayan Yasemin MERSİN ile görüşerek davanızı ve isteklerinizi belirtebilirsiniz.

  Sancaktepe Boşanma Avukatı Ücretleri:

  Sancaktepe boşanma avukatı ücretleri;

  Harç ücreti: 500,00 TL

  Avukatlık ücreti asgarisi: 4,080 TL

  Sözlü danışma: 540,00 TL

  Dosya masrafları: 825,00 TL

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/anlasmali-bosanma-dilekce-ornegi/

  https://yaseminmersin.av.tr/tek-tarafli-bosanma-davasi-dilekce-ornegi/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?