Kağıthane Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Kağıthane Avukat

  Kağıthane avukat Yasemin Mersin sayesinde boşanma davalarına dair aklınıza takılan ne varsa, hepsi için profesyonel cevaplar alabileceksiniz.  Gerek dava dilekçesi hazırlama gerek hukuki işlemler gerekse de danışmanlık hizmeti için Kağıthane avukat Yasemin Mersin’ den randevu talep edebilirsiniz.

  Kağıthane Avukat

  Kağıthane Boşanma Avukatı

  Kağıthane boşanma avukatı ve diğer boşanma avukatları sayesinde boşanma sürecinizde profesyonel bir yardım almış olacaksınız. Bu yardım, zorlu geçen boşanma sürecinde sizler için en azından hukuki açılardan birçok fayda sağlayacaktır. Psikolojik açıdan epey yorucu geçmiş süreçlerin ardından çoğu insan sağlıklı kararlar alamaz ya da bu sürecin yargı dahilindeki işlemleri hakkında tecrübesiz olduğu için attığı adımlarda hata yapma ihtimali yükselir. Böylesi bir durumu engellemek için Kağıthane boşanma avukatı ve diğer avukatlar yardımıyla bu süreçte sizler için en doğru hukuki işlemler ve yönlendirmeler yapılacaktır. Kağıthane boşanma avukatı Yasemin Mersin size bu konularda en kaliteli hizmeti verecektir.

  Kağıthane boşanma avukatı Yasemin Mersin’ in iletişim bilgileri yazının ilerleyen bölümlerinde verilmiştir.

  Yasemin Mersin müvekkilinin menfaatlerine uygun olacak şekilde boşanma davasını sürdürür. Hukuki prosedürlere uygun olacak şekilde sürdürülen davanın takibi önemli bir yere sahiptir. Kağıthane avukat ile iletişime geçenler tüm bu süreci ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde yürütür. Aynı zamanda avukat yönlendirmeleri ile resmi sürecin en etkin şekilde yürütülmesi esas alınır.

  Kağıthane Boşanma Avukatı

  Avukat ile aile hukuku uyuşmazlıklarının üzerinde durulur. Halk arasında Kağıthane boşanma avukatı olarak anılanların aslında net bir branşa sahip değil. Nitekim avukatlık mesleğinde branşlar yerine deneyimler ele alınır. Bu anlamda Kağıthane boşanma avukatı olarak anılanların son derece tecrübeli olduğu belirtilir. Boşanma avukatları:

  -Dava Hazırlığı:  öncelikle boşanma sebepleri üzerinde durur ve hazırlık sürecini başlatır. Aldatma, kötü muamele, kırıcı davranışlar ve de küçük düşürücü suçlar şeklinde her bir neden üzerinde durulur. Nedenleri üzerine boşanma süreci başlatılır. Kağıthane boşanma avukatı nedenlerin en net şekliyle tespit edilmesinde ve davanın yürütülmesinde önemli bir yere sahiptir.

  -Dava Talepleri: sadece nedenler değil bununla birlikte talepler üzerinde de durmaktadır. Manevi – maddi tazminat, nafaka veya velayet gibi çeşitli talepler üzerine hazırlık sürecine yer verilir. Öyle ki müvekkillerin tüm bu paylaşımları üzerine dosyalar hazırlanır. Avukat tarafından:

  • Hukuki temellere dayanarak dava dilekçesi hazırlanır.
  • İddiaları güçlendiren delillerin dava dosyasına eklenmesi esas alınır.

  Kağıthane avukat tanık beyanlarını da dikkate alır. Yine dava dosyasına tanıklara dair tüm bilgiler girilir ve bu şekilde hukuki temellere göre dava süreci yürütülür. Aynı zamanda dava harç ile giderlerine dair ödemeler gerçekleşir. Nitekim ödemeler üzerine boşanma davasının açılması söz konusudur.

  Av. Yasemin Mersin ile iletişime geçenler tüm bu dava sürecini değerlendirmeye alabilir. Kağıthane avukat hizmetlerinden önce danışmanlıklardan faydalanabilirsiniz. Danışmanlık dava sürecinden harç giderlerine kadar çoğu konuya netlik kazandırmanızı mümkün kılar. Aynı zamanda menfaatlere uygun olacak şekilde sürecin sürdürülmesi esas alınır.

  Kağıthane avukat öncelikle müvekkilin taleplerini dikkate alarak süreci sürdürür. Gerek çekişmeli gerekse anlaşmalı boşanma davalarında müvekkilin istek ve arzuları dikkate alınır. Her birinin de hukuki dayanaklara uygun bir şekilde yürütülmesine özen gösterilir. Nitekim boşanma avukatlarının başta hukuki temellere uygun olacak şekilde hizmet vermesi avantajlı olmanızı sağlar. Delillerin toplanması, tanıkların beyanları veya buna benzer belgeler üzerinden davanın menfaate göre sonuçlanması esas alınır. Kağıthane avukat ile iletişime geçenlerin önceliği de menfaatlerin korunmasıdır.

  Kağıthane Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Kağıthane avukat belirli prosedürler dahilinde anlaşmalı boşanmanın gerçekleşmesinde rol oynar. Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı ile iletişime geçenler prosedürlerin hukuki dayanaklara uygun olmasını ister. Bunun için:

  • Hak ile menfaatlerin maddeler halinde sıralanması sağlanır.
  • Tarafların şartlarına uygun olarak prosedür hazırlanır.

  Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı isteğe bağlı olarak nafaka ile velayet üzerinde durur. Bunların dışında maddi veya manevi tazminat talepleri prosedüre eklenir. Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı eşya ile ev paylaşımı ile tüm detaylar üzerine sözleşme hazırlıklarına başvurur.

  Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı katı payı ile katılma alacaklarına da netlik kazandırır. Tüm bu alacakların boşanma prosedüründe yer almasına özen gösterir. Öyle ki Kağıthane avukat ile iletişime geçenlerin tüm şartları belirtmesi ve bunun üzerine anlaşmaların hazırlanması esas alınır. Kağıthane avukat boşanmanın tek celsede sonuçlanması adına hukuki dayanaklara göre prosedürü hazırlar ve davada sunar.

  Kağıthane Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Eşlerden herhangi birinin boşanma isteğine bağlı olarak davaya geçilir. Çoğu zaman tek eşten kaynaklı açılan davalarda çekişme söz konusudur. Kağıthane avukat ile iletişime geçenler protokollerden ziyade boşanma nedenleri üzerinde durur. Çekişmeli davalarda:

  • Taraflar arasındaki anlaşmazlıklar değerlendirmeye alınır.
  • Kusur oranlarının dava sonunda belirlenmesi sağlanır.

  Kağıthane avukat kusur oranının yüksek çıkmaması adına müvekkilini savunur. Bu nedenle çekişmeli davalarda avukatlara başvurulması önemli bir yere sahiptir. Nitekim Kağıthane avukat müvekkilin menfaatlerine uygun olarak savunmaya geçer, delilleri toplar ve tanık beyanlarına başvurur.

  Kağıthane Avukat; Çekişmeli Boşanma Davası

  Kağıthane avukat çekişmeli davaların menfaate göre sonuçlanması adına çalışma gösterir. Öncesinde danışmanlık hizmetleri ile davayı değerlendirmenize imkan tanır. Örneğin çekişmeli boşanma davası nasıl düşer ya da açılır öğrenmeniz sağlanır. Bu konulara dair:

  • Boşanma iradesine sahip olan kişilerin nedenleri üzerinde durulur.
  • Boşanmaya uygun olan nedene göre dava dilekçesi hazırlanır.

  Çekişmeli boşanma davası süreci bu şekilde başlar ve dilekçeler Aile Mahkemesi tarafından incelenir. Çekişmeli boşanma davası dilekçesi içerisinden tüm nedenler açıkça belirtilir. Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer merak edenlere ise 1 – 3 yıl aralığı ifade edilir.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorgulayanlar avukatlara başvurarak dilekçe hazırlıklarına geçebilir. Çekişmeli boşanma davası aşamaları dilekçe hazırlıkları ve incelemek üzerine ele alınır. Kağıthane avukat dilekçeleri hukuki prosedürlere göre hazırlar. Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme taleplerini de yine hukuki prosedürlere göre sürdürür.

  Kağıthane Avukat; Kağıthane Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Kağıthane avukat ücretlerine iletişime geçenler netlik kazandırır. Bunun yanı sıra anlaşmalı boşanma davası ücreti için:

  • Mahkeme ile peşin harçlar 35.90 TL olarak belirtilir.
  • Vekalet ile toplamda 77 TL olarak ödeme gerçekleşir.

  Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorgulayanlara öncelikle harç ücretleri paylaşılır. Kağıthane avukat ile iletişime geçerek her birine netlik kazandırmakta özgürsünüz. Aynı şekilde Kağıthane avukat maliyetleri de hızlı bir şekilde sorgulanabilir.

  Kağıthane Çekişmeli Boşanma Fiyatları 

  Kağıthane avukat ile çekişmeli veya anlaşmalı boşanma davalarının ücretlerine netlik kazandırılabilir. Toplam 77 TL’yi bulan boşanma harç bedeli çekişmeli davalar için de geçerlidir. Bunun yanı sıra çekişmeli boşanma davası ücreti için:

  • Vekalet pulu için 8.20 TL talep edilir.
  • Taraf tebligat 140, işlemler 60 TL değerine sahiptir.

  Çekişmeli boşanma davası ne kadar sorgulayanlara dosya gideri sadece 1 TL olarak paylaşılır. Tüm bu detaylar üzerine toplam 210 TL’lik bir değer üzerinde durulur. Kağıthane avukat ve dava ücretlerini öğrenenler sürece başvurabilir.

  Kağıthane Boşanma Davası Açma

  Av. Yasemin Mersin danışmanlık hizmeti vererek dava sürecini değerlendirmenize imkan tanır. Boşanma davası açma hakkı veya ücretleri nasıl ele almanızı sağlar. Kağıthane avukat ile:

  • Boşanma nedenleri üzerinde durulur ve dilekçeler hazırlanır.
  • Aile Mahkemeleri tarafından incelenen dilekçeler üzerine davaya geçilir.

  Boşanma davası açma süresi dilekçe hazırlığı ve mahkemelerin yoğunluğuna bağlı olarak farklılık gösterir. En hızlı şekilde süreci başlatmak için Kağıthane avukat ile iletişime geçmenizde fayda var.

  Kağıthane Boşanma Avukatı Tavsiye

  Kağıthane avukat için paylaşılan yorumlar yol gösterir. Bunun üzerine Avukat Yasemin Mersin ile görüşme sağlayarak tecrübelerinden faydalanmak sizin elinizde.  Önceliğiniz iletişim için telefon numarası 0 (530) 526 92 02 çevrilmelidir. Aynı zamanda adres,  Cevizli Mahallesi, Zulal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence, No; 46/C A3 Blok Daire; 31 Maltepe İstanbul olarak ele alınabilir. Kağıthane avukat görüşmelerine yüz yüze başvurulabilir. Kağıthane boşanma avukatı tavsiye üzerine zaman kaybetmeden dava sürecine geçilebilir.

  Kağıthane Avukat; Kağıthane Boşanma Avukatı Ücretleri

  Kağıthane boşanma avukatı ücretleri davanın niteliğine göre netlik kazanır. Bunlar;

  • Anlaşmalı boşanmaya dair azami tutar 9000 TL şeklindedir.
  • Çekişmeli olan davalarda ise bu tutar 14.000 TL olarak ele alınır.

  Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılında da baro tarifeleri üzerinde durulur. Boşanma avukatları ücretleri için Kağıthane avukat ile iletişime geçmek en doğrusu olacaktır. Nitekim boşanma avukat ücretleri ne kadardır bu yolla netlik kazandırılır. Kağıthane avukat boşanma nedenleri üzerine dosya hazırlıklarına geçer, dava sürecine göre fiyatlarını belirler.

  Kağıthane Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Anlaşmalı boşanma dava türünde, taraflar hem boşanma kararında hem de diğer konularda anlaşmaya varmışlardır. Bu sebeple de boşanma süreci kısa sürede sonuçlanır. Ancak anlaşmalı boşanmanın gerçekleşebilmesi tarafların en az bir yıl evli kalmış olmaları gerekmektedir. Aksi durumlarda, anlaşmalı boşanma davası açılamaz. Bu konuda merak ettikleriniz hakkında detaylı bilgiler alabilmek için Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin Mersin ile iletişime geçebilirsiniz.

  Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için taraflardan birinin Aile Mahkemesi’ ne başvurmuş olması yeterlidir. Bunun için gerekli evraklar; boşanma dilekçesi, nüfus kağıdı fotokopisi gibi gerekli belgelerdir. Bunlar usule uygun bir şekilde teslim edildiğinde, taraflar arası anlaşma da sağlanmışsa anlaşmalı boşanma davası tarafların lehine olacak şekilde sonuçlanır. Burada da devreye dava dilekçesinin profesyonel bir şekilde hazırlanmasının önemi girer. Dilekçe usule uygun bir şekilde hazırlanmadığı zaman dava düşebilir. Bu yüzden alanında uzman profesyonel kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi hazırlamak için Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin Mersin’ den yardım alabilirsiniz.

  Kağıthane anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin Mersin ve alanlarında uzman diğer meslektaşları, sizlere yardım etmek için büyük bir çaba göstereceklerdir.

  Kağıthane Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Kağıthane avukat ve diğer avukatlar sizlere, bu dava türü hakkında ihtiyacınız olan hizmetleri verir. Bu hizmet davalara katılma, hukuki işlemlerin yürütülmesi ve sorularınız hakkındaki danışmanlık hizmetleridir. Eğer siz de bu konulardan biri için hizmet almak isterseniz o zaman Kağıthane avukat Yasemin Mersin’ den randevu talep edebilirsiniz. Ayrıca fiyat konusundaki sorularınız için de yine Kağıthane avukat Yasemin Mersin’ den en güncel bilgileri alabilirsiniz.

  Çekişmeli Boşanma Davası:

  Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorusu, bu dava türüne dair en yaygın merak edilen sorulardan biridir. Danışanlar en çok çekişmeli dava aşamaları hakkında bilgi sahibi olmak ister. Çünkü böylesine yıpratıcı bir davada çekişmeli dava süreci onlar için ekstra önem taşır. Bu sebeple de alanında uzman ve deneyimli kişilerden yardım almak yapılabilecek ve süreci kolaylaştırabilecek en mantıklı adım olacaktır.

  Kağıthane avukat Yasemin Mersin sizlere sadece merak ettikleriniz konusunda bilgi vermez, çekişmeli boşanma davası dilekçesi hazırlanması konusunda da hizmet verir ve süreci yakından takip eder.

  Bu dava türünde en çok mera edilen sorulardan biri de çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer sorusudur. Çekişmeli boşanma davaları en iyi ihtimalle 6 ay- 1 sene içerisinde sonuçlanır. Ama bu süreç davanın içeriğine göre değişkenlik gösterir.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer sorusu için ise, davalının boşanma nedenlerinin yargı tarafından kabul görmemesi yani Medeni Kanun’ daki sebepler iler örtüşmemesi şeklinde bir cevap verilebilir. Buna paralel olarak mera edilen çekişmeli boşanma davasında vazgeçme konusunda, davalıya yalnızca 1 seferlik verilen bir haktır.  Vazgeçen taraf aynı sebebi kullanarak yeniden dava açamaz. Bu konuda aklınıza takılan sorular için Kağıthane avukat Yasemin Mersin’ den detaylı bilgiler alabilirsiniz.

  Kağıthane Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Anlaşmalı boşanma davası ücreti davada verilen danışmanlık hizmetine göre değişir. Ancak anlaşmalı boşanma davası ücreti ne kadar merak edenler için fiyatları İstanbul için hemen hemen 4.675 TL’ dir

  Bu konuda daha net bilgiler almak için Kağıthane avukat Yasemin Mersin ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kağıthane Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Çekişmeli boşanma davası ne kadar sorusu için her avukat farklı bir ücretlendirme belirleyebilir. Ancak çekişmeli boşanma davası ücreti için İstanbul ili adına genel bir fiyat vermek gerekirse; 6650 TL–10400 TL şeklinde bir açıklama yapılabilir. Detaylı bilgi için Kağıthane avukat Yasemin Mersin ile görüşebilirsiniz.

  Kağıthane Avukat; Kağıthane Boşanma Davası Açma

  Evlilik; saygı ve sevgi gerektirir. İnsanların yaşamlarını birleştirdiği bu kurumda herkesin zaman zaman anlaşmazlıkları olabilir ya da kişiler ufak çapta hatalar yapabilir. Ancak bu anlaşmazlıklar, yapılan hataların boyutları büyük ve düzeltilemez ise o zaman kişiler kendilerine tanınan boşanma davası açma hakkı ile hareket edebilirler.

  Boşanma davası açmak için ne yapmak lazım sorusu da tam bu esnada ortaya çıkar. Bu ve boşanma davası açma süreci konusunda merak ettiğiniz her şey için Kağıthane avukat Yasemin Mersin’ den detaylı bilgiler alabilirsiniz.

  Kağıthane Avukat; Kağıthane Boşanma Avukatı Tavsiye

  Boşanma davası açma süreci ya da bu süreç içerisindeki diğer hukuki işlemler için Kağıthane boşanma avukatı arayanlar Yasemin Mersin ile iletişime geçebilirler.

  Kağıthane avukat Yasemin Mersin iletişim bilgileri:

  Adres: CEVİZLİ MAHALLESİ, ZULAL CADDESİ, FÜSUN SOKAK, RİTİM İSTANBUL RESİDENCE, NO; 46/C A3 BLOK DAİRE; 31 MALTEPE İSTANBUL (ADLİYEYE YAKIN MESAFEDE)

  Telefon: 0530 526 92 02

  Mail: avyasemin.mersin@hotmail.com

  Kağıthane Avukat; Kağıthane Boşanma Avukatı Ücretleri

  Boşanma avukatı ücretleri bu konuda en çok merak edilen sorulardandır. Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır sorusunun cevabı ilden ile göre değişkenlik gösterir.

  Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılı için genel olarak;

  • Yazılı danışma: 1320 TL
  • Çağrı üzerine sözlü danışma: 1045 TL
  • Dava dilekçesinin hazırlanması: 2010 TL

  Boşanma İçin İse Ücretler:

  • Anlaşmalı boşanma: 4675 TL
  • Çekişmeli boşanma: 6650 TL -10400 TL

  İstanbul İli İçin Genel Avukatlık Danışma Ücreti:

  • 1 saat için: 935 TL

  Bu süreyi aşıldığında her 15 dakika için 275 TL ücret ödenir. Sorularınız ve detaylı bilgi için Kağıthane avukat Yasemin Mersin’ den bilgi alabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/anlasmali-bosanma-protokolu-ornegi-2022/

  https://yaseminmersin.av.tr/tek-tarafli-bosanma-dilekcesi-ornegi/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?