Fatih Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Fatih Avukat

  Fatih avukat Yasemin Mersin, boşanma davası, velayet davası gibi tüm dava türlerinde sizlere profesyonel hizmetler ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Sorularınız yöneltmek ve hizmet almak için Fatih avukat Yasemin Mersin’ den randevu talep edebilirsiniz.

  Fatih Avukat

  Fatih Boşanma Avukatı

  Aslında hukuki olarak boşanma avukatı şeklinde bir terim yoktur. Bu halk arasında yaygınlaşan bir söylemdir. Hukuksal açıdan boşanma davalarına katılan avukatlara aile avukatı ismi verilmektedir. Ancak yazının geri kalanında halk arasında yaygınlaşan ‘ boşanma avukatı ‘ teriminden yararlanacağız. Siz de Fatih boşanma avukatı arıyorsanız, mesleğinde deneyimli, alanında uzman ve tecrübeli Fatih avukat Yasemin Mersin ile iletişime geçebilirsiniz.

  Fatih boşanma avukatı Yasemin Mersin sizleri tarafsız bir şekilde dinleyerek, boşanma süreci konusunda hukuken size en faydalı önerileri sunar. Bu konularda desteğe ihtiyacınız varsa o zaman Fatih boşanma avukatı Yasemin Mersin’ in mesleki bilgilerinden faydalanabilirsiniz. Fatih boşanma avukatı Yasemin Mersin’ in iletişim bilgileri; tavsiye kısmında verilmiştir.

  Fatih Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Anlaşmalı boşanma davalarında kanunen önemli birtakım hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi, anlaşmalı boşanmanın sağlanabilmesi için çiftlerin mutlaka en az 1 sene evli kalmış olmalarıdır. Aksi takdirde anlaşmalı boşanma davası açılamaz ve anlaşmalı boşanma gerçekleşmez. Anlaşmalı boşanma davalarındaki şartlar için detaylı bilgi alabilmek için Fatih anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin Mersin ile iletişime geçebilirsiniz.

  Anlaşmalı boşanmaların sağlanabilmesi için çiftlerin gerek boşanma kararı gerekse bu karar dahilindeki tüm konularda anlaşma sağlamış olması gerekmektedir. Eğer boşanmada her iki tarafta hem fikir olmuş ancak velayet konusunda sorun yaşanıyorsa o zaman anlaşmalı boşanma davası açılamaz. Bu çekişmeli boşanma davasına dönecektir. Eğer siz de anlaşmalı boşanma davası konusunda yardım almak istiyorsanız o zaman alanında uzman Fatih anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin Mersin ile görüşme sağlayabilirsiniz.

  Fatih anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin Mersin size anlaşmalı boşanma davası açma ve bu sürecin takibi konusunda yardımcı olmaktan memnuniyet duyar. Bu konulardaki sorularınız için Fatih anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin Mersin’ i arayabilirsiniz.

  Fatih Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Bazen bir boşanma davası, anlaşmalı olarak açılsa bile bu süreç dahilinde tarafların bazı konularda ya da herhangi bir konuda anlaşmazlık yaşaması sebebiyle dava, çekişmeli boşanma davasına dönebilir. Bu gibi sorunların yaşanmasını büyük ölçüde engellemek ya da minimum seviyeye indirgemek için mutlaka profesyonel bir yardım alınması gerekmektedir. Fatih avukat Yasemin Mersin, size bu konularda profesyonel bir destek sağlayacaktır.

  Çekişmeli Boşanma davası:

  Bu dava türünde merak edilen, birçok konu vardır bulunmaktadır. Bunlardan en bariz olanı çekişmeli boşanma davası nasıl açılır sorusudur. Bunun için yapılması gereken, davalı tarafın bir dava dilekçesi hazırlamasıdır. Bu çekişmeli boşanma dava dilekçesi içerisinde, boşanmanın nedenleri net ifadeler ile belirtilmelidir. Dilekçe hazırlandıktan sonra buna ek olarak istenen evraklar, varsa dilekçedeki ifadeleri doğrulayacak deliller ve nüfus kağıdı fotokopisi ile Aile Mahkemesi’ ne dava için başvuruda bulunulabilir. Çekişmeli boşanma aşamaları içerisinden ilk aşama böylelikle başlamış olur.

  Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer sorusu için ise, davalının boşanmak için belirttiği nedenlerin, Medeni Kanun’ da yer alan nedenler dahilinde olmaması davanın düşmesine neden olur diyebiliriz. Bu yüzden dava dilekçesinin alanında uzman kişilerce hazırlanması daha doğru olacaktır. Eğer siz de çekişmeli boşanma davası süreci hakkında yapılması gerekenler konusunda yardım almak isterseniz Fatih avukat Yasemin Mersin’ i arayabilirsiniz.

  Çekişmeli boşanma davasında vazgeçme durumunda ise, kişiler aynı sebepleri bahane ederek tekrar bir dava talebinde bulunamazlar.

  Fatih Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Anlaşmalı boşanma davası ücreti her zaman en çok sorulan konulardan olmuştur. Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sorusu için genel bir fiyat aralığı verilecek olursa; İstanbul ili için bu ücretlendirme 4675 TL olarak belirlenmiştir diyebiliriz.

  Ücret konusunda daha detaylı bilgiler için Fatih avukat Yasemin Mersin ile görüşebilirsiniz.

  Fatih Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Çekişme boşanma davası ne kadar sorusu için kesin bir fiyat aralığı vermek doğru değildir. Bu davanın içeriğine göre değişkenlik gösterecektir. Anca genel olarak İstanbul ili için bir fiyat aralığı vermek gerekirse çekişmeli boşanma davası ücreti; 6650- 10400 TL arasındadır.

  Detaylı bilgi edinmek için Fatih avukat Yasemin Mersin ile görüşebilirsiniz.

  Fatih Boşanma Davası Açma

  Boşanma davası açma hakkı evlilik kurumunda yer alan her kişiye tanınmıştır. Eğer evlilik saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde devam etmiyorsa, boşanma söz konusu olabilir. Bu sebepler baskın gelmeye başladığında taraflar boşanma davası açmak için ne yapmak lazım gibi soruların yanıtlarını aramaktadır. Boşanma davası için taraflardan birinin dava talebinde bulunması dava sürecini başlatmak için yeterlidir. Eğer sizde boşanma davası açma süreci konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız bu konudaki sorunlarınız için Fatih avukat Yasemin Mersin ile görüşme sağlayabilirsiniz.

  Fatih Boşanma Avukatı Tavsiye

  Fatih boşanma avukatı ayanlar ya da süreç hakkında detaylı bilgi alma isteyenler Fatih avukat Yasemin Mersin’ den randevu talep edebilirler.

  Fatih avukat Yasemin Mersin iletişim bilgileri:

  Adres: CEVİZLİ MAHALLESİ, ZULAL CADDESİ, FÜSUN SOKAK, RİTİM İSTANBUL RESİDENCE, NO; 46/C A3 BLOK DAİRE; 31 MALTEPE İSTANBUL (ADLİYEYE YAKIN MESAFEDE)

  Telefon: 0530 526 92 02

  Mail: avyasemin.mersin@hotmail.com

  Fatih Boşanma Avukatı Ücretleri

  Boşanma avukatı ücretleri bu konuda en çok merak edilen sorulardandır. Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır sorusunun cevabı ilden ile göre değişkenlik gösterir.

  Boşanma avukatı ücretleri 2021 yılı için genel olarak;

  • Yazılı danışma: 1320 TL
  • Çağrı üzerine sözlü danışma: 1045 TL
  • Dava dilekçesinin hazırlanması: 2010 TL

  Boşanma İçin İse Ücretler:

  • Anlaşmalı boşanma: 4675 TL
  • Çekişmeli boşanma: 6650 TL -10400 TL

  İstanbul İli İçin Genel Avukatlık Danışma Ücreti:

  • 1 saat için: 935 TL

  Bu süreyi aşıldığında her 15 dakika için 275 TL ücret ödenir.

  Sorularınız ve detaylı bilgi için Fatih avukat Yasemin Mersin’ den bilgi alabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-davasi-nasil-acilir/

  https://yaseminmersin.av.tr/cekismeli-bosanma-dilekcesi-ornegi-2022/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?