Çekmeköy Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Çekmeköy Avukat

  Çekmeköy Avukat Yasemin MERSİN, boşanma ve diğer bütün avukatlık işlemlerinizde size danışmanlık, vekalet, dilekçe gibi hizmetleri sunmaktadır. Tecrübesi ve avukatlık uzmanlık alanı ile davalarınız için aklınızda bulanan soruları yanıtlar ve gerekli işlemlerinizin kola koyulması için işlemlerinizi başlatacaktır. Çekmeköy Avukat Yasemin MERSİN ile davalarınızı hızlı ve kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

  Çekmeköy Avukat

  Çekmeköy Boşanma Avukatı

  Boşanma avukatı, anlaşamayan ve evliliğine son vermek isteyen eşlerin arasındaki uyuşmazlığa dair problemleri aile ve hukuk temellerine dayandırarak problemin hukuki yollar ile çözülmesini sağlayan savunma avukatıdır. Boşanma sırasında hak ve borçların tespit edilmesini ve eşler arasında bulunan uyuşmazlığın tamamen ortadan kaldırılmasını sağladığı anda boşanma avukatının işlemi bitecektir. Boşanma işlemleriniz için Çekmeköy boşanma avukatı Yasemin MERSİN, boşanma işleminiz boyunca sizin destekçiniz olacaktır.

  Çekmeköy boşanma avukatı Yasemin MERSİN’e boşanma davanız ile ilgili başvurmanız durumunda, eğer çocuğunuz var ise velayet, maddi – manevi tazminat, eşiniz ile aranızda bulunan mal paylaşımı gibi konularda kendinizi hukuk temellerine bağlı olarak savunmanızı ve bu savunma sonunda hakkınızı almanızı sağlar.

  Boşanma sırasında eşinizden talep ettiğiniz, hakkınız olan durumlar konusunda anlaşamıyorsanız ve hakkınızı profesyonel kişilerin hukuki olarak savunmasını istiyorsanız mutlaka bir Çekmeköy boşanma avukatı ile görüşmeli ve bu konuda avukatlık hizmeti almalısınız. Eşlerin evlilik içerisinde gerçekleştirdikleri satın almalar, eşyalar ve alınan borçlar belirli kurallar doğrultusunda eşler ile paylaştırılmalıdır.

  Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarında eşlerin mutlaka anlaşamadığı konular bulunmaktadır. Bu konular çocuk hakkında olabileceği gibi para ve mülk hakkında da olabilmektedir. Tüm bu uyuşmazlığın hukuki yollar ile çözülmesi için boşanma avukatları hizmet vermektedir.

  Boşanma avukatlığı hizmeti uygulanırken siz ve avukatınız arasında gerçekleştirilen sözleşme ile boşanma ve mal paylaşımı kesin olsa dahi, belirlenen bu şartlar siz alana kadar avukatınız takip eder. Yani Çekmeköy boşanma avukatı Yasemin MERSİN ile anlaşma imzalamanız durumunda öncelikle eler arasındaki uyuşmazlık çözülür ve şartlar belirlenir. Bunun ardından siz hukuki olarak belirlenmiş hakkınızı eşinizden alana kadar avukatınız sizi takip edecek ve aksi durumlarda hakkınızı almanız için sizi savunacaktır.

  Anlaşamadığınız evliliğinizi sonlandırmak ve evliliğinizi sonlandırırken haklarınızın neler olduğunu öğrenmek ve davanızda sizi savunacak tecrübeli bir avukat için Cevizli mahallesi, Zulal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residance, NO: 46/C A3 Blok Daire: 31 Maltepe/İSTANBUL adresine gelebilir ya da Telefon; 0530 526 92 02 numarasından arayarak bize ulaşabilirsiniz.

  Çekmeköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Boşanma davası türleri iki şekildedir; çekişmeli ve anlaşmalı. Anlaşmalı boşanma, boşanma sürecinde hukuki sonuçların düzenlenmesi için her iki eş tarafından da boşanma yoluna gidilip imza atıldığı boşanma türüdür. Burada iki eş de boşanma ve anlaşamama konusunda hem fikirdir. Anlaşmalı boşanma sırasında velayet, soyadı, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi konularda tarafların talep ettiği şartları bulunduğu bir boşanma türüdür. Ancak anlaşmalı boşanma gerçekleştirilebilmesi için eşlerin en az 1 yıldır evli olmaları gerekmektedir.

  Anlaşmalı boşanma davası açmak istiyorsanız Çekmeköy anlaşmalı boşanma avukatı olan Yasemin MERSİN’e başvurmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun ardından ilerleyen süreç şu şekildedir;

  1. Öncelikle boşanma davası dilekçesi hazırlanır. Bu dilekçenin yanında ek olarak anlaşmalı boşanma protokolü de yazılır.
  2. Daha sonra davanızın adliyede açık hale gelmesi için UYAP sistemi üzerinde tevzi bürosuna gidilir.
  3. Davacı kişinin nüfus cüzdanı bilgileri ile belli bir miktarda harç yatırılır.
  4. Daha sonra davanın görüleceği kaleme gidilerek dava için dilekçe verilir. Bu işlemlerin büyük kısmını Çekmeköy anlaşmalı boşanma avukatı gerçekleştirecektir.
  5. Tüm bu işlemlerin ardından davanız açılmış haldedir. Mahkeme günü adresinize gelen tebligatta yazacaktır.
  6. Mahkeme gününde çiftin boşanma isteği yeniden hakim önünde belirttirilir. Hakim tarafından sorulan gerekli soruların ardından hakim kendi kararını belirtir.
  7. Bu kararın ardından gerekçeli karar çıkar ve karar tebliğ ile alındıktan sonra kararı reddetme (temyiz etme) hakkından vazgeçildiği belirtilir.
  8. Tüm bunların ardından belirlenmiş karar nüfus müdürlüğüne gider ve gerekli düzenlemeler gerçekleştirilir.

  Çekmeköy anlaşmalı boşanma avukatı ve işlemleriniz için profesyonel adımlar atmak istiyorsanız avukatlık büromuza gelerek işlemlerinize anında başlayabilirsiniz. Boşanma işlemleri anlaşmalı olduğu durumda belirtilen nedene bağlı olarak kısa süre içerisinde sonuçlanabilmektedir. Ancak mahkeme sırasında hakim tarafından belirlenen karar sonucuyla mahkeme ertelenebilir. Bu durumda avukatınızın profesyonel olması işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

  Anlaşmalı boşanma hakkında aklınızda bulunan sorular var ya da özel olarak danışmak istediğiniz durumlar var ise telefon numaramız ile Çekmeköy anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin MERSİN’e danışabilirsiniz.

  Çekmeköy Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Her zaman çiftler anlaşmalı boşanmadaki gibi boşanma konusunda kararlılık göstermeyebilir. Bu durumda eğer eşlerden biri boşanmak istiyor, diğeri istemiyor ise bu durum çekişmeli boşanma olarak adlandırılmaktadır. Bir boşanma davasının çekişmeli olduğu şu şartlara göre belirlenir;

  • Tarafların isteği: İki taraftan biri istemiyorsa,
  • Anlaşma: İki taraf da boşanmak istiyor ancak velayet, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda anlaşamıyorlarsa,
  • Evlilik süresi: Bir yıldan daha kısa bir evlilik içerisinde taraflar boşanmak istiyorsa bu boşanma türü çekişmeli boşanma olacaktır.

  Çekişmeli Boşanma Davası

  Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır; avukatlık büromuza başvurmanızın ardından gerekli boşanma vekâletnamesi, 2 adet vesikalık fotoğraf ile işlemlerinize başlanacaktır. Sürece atılan ilk adım noter aracılığı ile vekaletname almak olacaktır. Bunun ardından avukatınız işlemlerinize başlayacaktır.

  Çekişmeli boşanma davası süreci içerisinde birçok adım bulunmaktadır. Davanız için gerekli süreçler kısaca şu şekildedir;

  • Öncelikle davacı olan tarafın bu dileğini belirttiği bir dilekçe hazırlaması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma dilekçesi işlemleri; öncelikle dilekçe yazılır. Daha sonra dilekçeye cevap gelir. Gelen cevaba sizin yeniden cevap vermeniz gerekir.
  • Daha sonra ilk duruşmaya katılırsınız. İlk duruşma sonrası dosyanıza tahkikat aşamasına geçilir ve boşanmaya dair iddia ve savunmalar toplanır. Tanıklar dinlenerek davacının nedeni belirlenir.
  • Daha sonra sözlü olarak tahkikat gerçekleştirişiniz. Deliller değerlendirilir ve yargılama yapılır.
  • Tüm davaların ardından kısa karar belirlenecektir. Yaklaşık 1 ay sonra ise gerekçeli karar belirlenir ve dava sonlanır.

  Çekişmeli boşanma davası aşamaları sonucunda belirlenmiş karar nüfus müdürlüğüne iletilir ve gerekli değişim işlemleri gerçekleştirilir. Ancak tüm bunlar sırasında çekilmeli boşanma davasında vazgeçme hakkınız bulunmaktadır ve dilediğiniz zaman vazgeçme isteğinizi dilekçe ile iletebilirsiniz.

  Çekişmeli boşanma davasında taraflar anlaşamadığı için problemler ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Sık karşılaşılan problem ise çekişmeli boşanma davasının düşmesidir. Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer; çekişmeli boşanma davası açan kişi herhangi bir neden göstermeden duruşmaya katılmaması durumunda dava düşecektir.

  Çekmeköy Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Çekmeköy anlaşmalı boşanma davası ne kadar? Çekmeköy anlaşmalı boşanma davası ücreti;

  • Asliye mahkemelerinde takip edilen davalar için belirlenmiş boşanma ücreti 4,080 TL’dir.
  • İlk açılış ücreti; 600 – 700 TL
  • Anlaşmalı boşanmada duruşma sayısı olduğu için duruşma başına doğrudan ücret alınmaktadır.

  Bunun yanında diğer raporlar için ekstra ücret uygulanmaktadır.

  Çekmeköy Avukat; Çekmeköy Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Çekmeköy çekişmeli boşanma ne kadardır? Çekmeköy çekişmeli boşanma davası ücreti;

  • Temel olarak; 4,080 TL’dir.
  • Duruşma ücreti: Duruşma sayısına bağlı olarak davanın ücreti artış gösterecektir.
  • Çekişmeli boşanma davasında taraflar kendilerine ait avukat tutacağı için bu ücret iki taraftan tarafından da ödenecektir.

  Çekmeköy Avukat; Çekmeköy Boşanma Davası Açma

  Avukatlık büromuza gelerek anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davası açmak istediğinizi belirtmeniz durumunda;

  • Davanız ile ilgilenecek kişi doğrudan Yasemin MERSİN olacaktır. Yıllara dayanan tecrübesi ve bilgisi ile işlemlerinize başlayacaktır.
  • İşlemlerinizin avukatınız tarafından gerçekleştirilebilmesi için önce noterde vekaletname işlemleri gerçekleştirilecektir.
  • Bunun ardından gerekli dilekçelere yazılarak UYAP içerisinden davanızın açılması için gerekli işlemler gerçekleştirilecektir.
  • Avukatınız sizinle beraber davalara katılarak yazılı ve sözlü savunmanızı gerçekleştirecektir.

  Çekmeköy Avukat; Çekmeköy Boşanma Avukatı Tavsiye

  Tüm boşanma davası türlerinde yıllardır çalışma gösteren ve olumlu sonuçlar alan Çekmeköy boşanma avukatı istiyorsanız Yasemin MERSİN ile boşanma davanızı oluşturmak ve sürdürmek için adresine ulaşarak ya da telefon numarasından randevunuzu alabilirsiniz.

  Çekmeköy Avukat; Çekmeköy Boşanma Avukatı Ücretleri

  Çekmeköy boşanma avukatı ücretleri;

  • Büroda sözlü danışma (ilk bir saate kadar): 540,00 TL
  • Dosya masrafları (dilekçe, protesto): 825,00TL
  • Harç Ücreti: 500,00 TL
  • Avukat Ücreti: 4,080 TL

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-dilekcesi-ucreti-2022/

  https://yaseminmersin.av.tr/anlasmali-bosanma-dilekce-ornegi/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?