Aldatan Kadına Nafaka Verilir Mi

  27.08.2021
  1.147
  Aldatan Kadına Nafaka Verilir Mi

  Evlilik zorlu süreçleri birlikte göğüsleyerek saygı ve sadakat çerçevesinde geçirilen ilişkilerdir. Ancak çiftlerden birisinin sadakatini yitirmesi sonucu aldatma olayı yaşanmaktadır. Aldatma olayının yaşanması sonucunda sadakat ve sevgi ortadan kalkar ve yerini boşanmaya bırakır. Aldatan kişinin kadın olmasından kaynaklı olarak insanlar bu konu hakkında birçok soruyu sormaktadır. Aldatan kadına nafaka verilir mi sorusu en ön saflarda yer almaktadır. Özellikle evliliklerin son bulduğu boşanma davalarında kadınların nafaka alması söz konusudur. Ancak konu zina kaynaklı bir boşanma olduğunda farklı bir sonuç ortaya çıkmaktadır.

  Aldatan kadına nafaka verilir mi sorusunu hakim sunulan delilleri ve belgeleri inceleyerek karar verecektir. Eğer aldatan kadına nafaka verilir mi sorusunun cevabını “vermez” olarak almak isteyen bir eş var ise aldatma olayını kanıtlamalıdır.

  Aldatma ve zinanın deliller ile kanıtlanmaması durumunda aldatmadan söz edilemez. Bu sebeple deliller elde edilerek boşanma davası açılmalı ve bu deliller sayesinde zina sebebi ile evliliğin bittiği kanıtlanmalıdır. Aldatan eş, kadın veya erkek olması durumu değiştiremez, her şekilde nafaka alma hakkına sahip değildir.

  Eşini aldatan kadın mal alabilir mi?

  Eşini aldatan kadının boşanma sonucunda mal alabilmesi mümkün değildir. Aldatan eşin mal alamaması için mahkemenin zina sebebi ile evliliğin sonlandığını gösteren 161. madde ile bittiğini belirtmesi gerekmektedir. Ancak 166. madde ile evliliğin sonlandığı belirtiliyor ise evliliğin temelden hasar aldığını gösteren bu madde sebebi ile aldatan eş evlilik esnasında elde edilen mallardan pay alabilmektedir.

  Aldatan eşin telefon kayıtları nasıl alınır?

  Aldatan eşin telefon kayıtlarını alabilmek için mahkemeye güven sarsıcı hareketler sergilediği için ihtiyaç duyulduğunu belirterek başvurmak gerekmektedir.

  Hangi davalarda telefon kayıtları istenir?

  Davanın seyri için gerekli olabilecek ve adaletin sağlanmasını sağlayacak birçok dava sebebinden dolayı telefon kayıtları istenebilir. Ancak en çok boşanma sebebi ile başvurulan davalarda telefon kayıtları istenmektedir.

  Ancak telefon kayıtlarının mahkemeye başvurularak talep edilmesi ve mahkeme kararı ile alınabilmesi mümkündür. Telefon kayıtlarını istemenin sebebi aldatma, zina gibi kesin sebepler olmalıdır.

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-ese-nafaka/

  https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-kadin-nafaka-alabilir-mi/

  https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-ese-nafaka-verilir-mi/

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?