trende

Maltepe Avukat

03.09.2021
364
Maltepe Avukat

Maltepe avukat desteği sayesinde boşanma davalarınızı en kısa süre içerisinde sonuçlandırabilirsiniz. Alanında uzman olan avukatlardan boşanma süreci içerisinde destek almak sizin için bu sürecin haklarınız suiistimal edilmeden tamamlanmasını mümkün kılacaktır. Avukat desteği için seçim yaparken daha öncesinde bu alanda hangi başarılara imza attığı ile alakalı inceleme yapmanız gerekmektedir.

Maltepe Boşanma Avukatı

Maltepe avukat seçenekleri arasında incelemeler yapılırken boşanma avukatı arayan kişilerin hem anlaşmalı hem de çekişmeli davalarda avukattan yardım almalarına izin verilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında kişilerin mahkeme salonuna direkt olarak katılması gerekmektedir. Avukat tarafından temsil edilseniz dahi kesinlikle mahkemede hazır bulunmanız istenmektedir. Bunun asıl sebebi anlaşmalı boşanmalarda hazırlanmış olan protokolün her iki tarafın da ortak rızası ile imzalanmış olmasıdır. Bunun teyit edilmesi için her iki tarafın da mahkemede hazır bulunması talep edilmektedir. Ancak bu şekilde davanın sonuçlanmasına imkan verilecektir. Çekişmeli boşanma davalarında ise kişilerin mahkemede bizzat bulunmasalar dahi en azından avukat tarafından temsil edilmeleri gerekmektedir.

Maltepe Avukatlar Listesi

Maltepe avukat listesi arasından seçim adımlarını tamamlarken sadece ilk dava açma adımı için değil aynı zamanda karşı dava açma adımları için de yardım alabilirsiniz. Eşinizin açmış olduğu davanın gerekçesinin gerçeği yansıtmadığını düşünmeniz durumunda anında avukattan destek alarak karşı davayı açmanız gerekmektedir. Bu aşamada davanın celbinin size gönderilmesinin sonrasında ortalama 15 gün içerisinde karşı davanın açılması gerekmektedir. Karşı davanın açılması sırasında eşlinizin bildirdiğinden arklı bir gerekçeyi temellendirerek sunmanız gerekiri. Davayı kim açıyorsa mahkeme masraflarını da onun ödeyeceğinin ayrıca iletilmesi gerekir.

Maltepe Ceza Avukatı

Ceza avukatı seçimi yaparken dava geçmişinin incelenmesi çok daha büyük önem arz etmektedir. Ceza avukatı ile iş birliği yaparak hem haklarınızın korunması hem de sizi mağdur eden bir taraf varsa onun bu hak ihlalinin cezasını çekmesi için fırsat elde edeceksiniz. Avukatınızın dava süreci ile alakalı size gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz biri biçimde sunacağının da bildirilmesi gerekir. Ceza davasında hakkınızın aranması için size 8 senelik bir süre verilmektedir. Bu zamanın dolmasının sonrasında davanın zamanaşımına düşeceği de belirtilmelidir. Aklanının uzmanı olan avukatlardan destek almanız durumunda zamanaşımı süresinin takip edilmesi gibi hususların sorunsuz bir şekilde size bildirileceği görülmektedir. Tüm prosedürlere hakim olarak sürecin ilerletilmesi için gerekli olan tüm önlemler alınmış durumdadır.

Hukuk Bürosu Maltepe

Hukuk bürosu seçim adımlarının sonrasında sava dosyasının hazırlanması aşamasına geçiş yapılacaktır. Dava dosyasının hazırlanmasının hemen sonrasında sonuca bağlanması için celseler görüşmeye başlayacaktır. Kişilerin ortaya çıkan sonucu memnun edici bulmaması durumunda istinaf mahkemesine götürme hakkı da vardır. Bu mahkeme bir ara mahkeme olarak da görev yapmaktadır. İstinaf mahkemesine götürmek için dava sonucunun çıkmasının sonrasında 7 gün içerisinde başvurunun yapılması gerekmektedir. ancak bu şekilde başvurunuz kabul edilir.

İlginizi Çekebilir;

https://yaseminmersin.av.tr/maltepe-bosanma-avukati/

https://yaseminmersin.av.tr/sultanbeyli-avukat/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Av. Yasemin Mersin
Av. Yasemin Mersin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Avukata Danış