Sultanbeyli Avukat

  Anasayfa » İstanbul Avukat » Sultanbeyli Avukat

  Sultanbeyli Avukat Yasemin MERSİN, tecrübesi ve uzun yıl çalışma alanı olan anlaşmalı ya da çekişmeli boşanmalarınızda size hakkınızı almanızı sağlayacak avukatlık hizmeti sunmaktadır. Sultanbeyli Avukat Yasemin MERSİN ile çözüme kavuşturulamamış boşanma davalarınızı, dava açma işlemlerinizi ve diğer konulardaki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Sultanbeyli Avukat

  Sultanbeyli Boşanma Avukatı

  Boşanma avukatı, boşanma işlemlerinizin en başından en sonuna kadar gerekli evrakların temin edilmesini, eşler arasındaki uyumsuzluklara aile ve hukuk temellerinde çözüm sunulmasını ve bu durumun çözüme kavuşturulmasını sağlayan kişidir. Boşanma sırasında kişilerin sahip olduğu hak ve borçların tespit edilmesini sağlayarak iki tarafından hukuk usulünce boşanmasını sağlamaktadır. Çekişmeli ya da anlaşmalı boşanmalarınızda bir sonuca kavuşmak ve boşanma işleminizi gerçekleştirmek için Sutltanbeyli boşanma avukatı Yasemin MERSİN ile görüşebilirsiniz.

  Boşanma davası başvurunuz de danışmanlığınızda; eğer çocuğunuz var ise velayet, mal paylaşımı, maddi – manevi tazminat gibi durumları hukuk temelleri altında hakkınızı savunmanız ve hakkınız olanı almanız sağlanmaktadır. Böylece ortada bulunan anlaşmazlığın hukuki bir şekilde sonlandırılması sağlanır. Anlaşmazlıklar davanın gittikçe uzamasına ve bir noktadan sonra sonuçlanamamasına neden olur. Bu nedenle anlaşma işlemlerinin hukuki bir yolla hızlıca çözülmesi sizin lehinize olacaktır.

  Özellikle çekişmeli boşanma davalarında, davanızda hakkınızı olan payın alınmasını, davanızın sizin için olumlu olacak şekilde sonuçlanmasını sağlamak için bir Sultanbeyli boşanma avukatı ile görüşmelisiniz. Boşanma avukatınız konulara dair bütün hukuki yaklaşımları bildiği için davanızda ihtiyacınız olan hukuki desteği sağlayacaktır. Davanızın uzamadan ya da ertelenmeden sonuçlanmasını istiyorsanız alanında uzman bir avukat ile iş birliği yapmanız durumunda boşanma davanızdan istediklerinizi elde edebilirsiniz.

  Boşanma Avukatı Bulma

  Sultanbeyli boşanma avukatı olan Yasemin MERSİN ile görüşmenizin ardından davanız sadece açılacak ve sonlandırılacak değildir. Gerçekleştirilen açma işleminin ardından en iyi hukuki temellere dayandırılarak sonuçlanması için yazılı ve sözlü savunmalarınız da avukatınız tarafından gerçekleştirilecektir. Tüm bunların ardından dava sonuçlansa dahi, siz sonuçlanan davadaki haklarınızı alana kadar takip işleminiz devam ettirilecektir. Ne zaman ki davanızın sonucunda sizin için belirtilmiş durumlara sahip olursunuz, dava kapama işleminiz o zaman gerçekleştirilecektir. Böylece yaşayabileceğiniz bütün mağduriyetlerin önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

  Yasemin MERSİN ile görüşmek, dava açma işlemlerini başlatmak ya da hukuki danışmanlık almak için telefon; 0530 526 92 02 telefon numarasından randevu alabilirsiniz. Görüşme işlemlerinizi Cevizli Mah., Zulal Cad., Füsun Sok, Ritim İstanbul Residance, NO:46/C A3 Blok, Daire 31 Maltepe/ İstanbul adresinde bulunan hukuk büromuzda gerçekleştirebilirsiniz.

  Sultanbeyli Anlaşmalı Boşanma Avukatı

  Anlaşmalı boşanma, evlilik işleminin gerçekleştirildiği iki kişinin boşanma konusunda uzlaşarak birbiri arasında anlaşması ile gerçekleştirilen boşanma türüdür. Bu boşanma türünde çiftler hem boşanma hem de haklar konusunda anlaşmıştır. Bu anlaşma işlemi ilk olarak çiftlerin kendilerince anlaşması olabileceği gibi, hukuki bir ortamda da anlaşma sağlanabilmektedir. Ancak iki durumun da sonunda çift anlaştığına dair imza atarak boşanma dilekçesini hazırlar. Anlaşmalı boşanma davası işlemleriniz için Sultanbeyli anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin MERSİN ile görüşebilirsiniz.

  Hazırlanan dilekçenin ardından anlaşmalı boşanmanın sonuçlanması çok daha kısa sürmektedir. Öncelikle dilekçeniz hazırlanır ve anlaşmalı boşanma protokolü de dilekçenin yanında belirtilir. Bunun ardından işlemleriniz Sultanbeyli anlaşmalı boşanma avukatı tarafından UYAP üzerinden gerekli mercilerce davanız açtırılır. Davanızın işlem göreceği kaleme gerekli harç ödemesi ve kimlik bilgilendirilmesi yapılır. Bunun ardından davanız artık açılmıştır.

  Dava açılması işlemlerinin ardından mahkeme günü size gelen tebligatta belirtilmiş olacaktır. Mahkeme gününde hakim karşısında çiftin yeniden boşanma isteğini dile getirmesi gerekmektedir. Bunun ardından hakim iki tarafı da dinler ve karar verir. Genellikle anlaşmalı boşanma davaları tek celsede sonuçlanmaktadır. Davanızın uzamaması ve olumlu sonuçla bitmesi için tecrübeli bir Sultanbeyli anlaşmalı boşanma avukatı seçmelisiniz.

  Hakimin verdiği kadar nüfus müdürlüğüne iletilir ve gerekli değişiklikler yapılır. Bunun ardından hakların da iki tarafça alınmasının ardından dava kapatılır. Anlaşmalı boşanma hakkında detaylı bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız ya da aklınızda bulunan özel durumlar var ise Sultanbeyli anlaşmalı boşanma avukatı Yasemin MERSİN’e başvurabilirsiniz.

  Sultanbeyli Çekişmeli Boşanma Avukatı

  Her zaman boşanma konusunda çiftler kolayca uzlaşmaya gidememektedir. Bu durumda boşanma davası çekişmeli olarak adlandırılmaktadır. Eğer;

  • Çiftlerden biri boşanmayı istiyor, diğeri istemiyorsa,
  • Boşanma sırasında velayet, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda anlaşmazlık varsa,
  • Çiftler evlendikleri andan itibaren boşanma hakkına sahiptir. Çiftlerin evliliği 1 yıldan az ise çekişmeli boşanma davasına ihtiyacınız var demektir. Çekişmeli boşanma davanız için Sultanbeyli çekişmeli boşanma avukatı ile görüşebilirsiniz.

  Sultanbeyli Avukat; Çekişmeli Boşanma Davası

  Çekişmeli boşanma davasının ilk olarak açılması gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır; davacının dilekçe hazırlaması ve boşanma isteğini belirtmesi gerekmektedir. Bu isteğin ardından dava gerekli mercilere iletilir ve davanın açılması sağlanır. Bunun ardından çekişmeli boşanma davası süreci başlayacaktır.

  Hukuk büromuza gelerek çekişmeli dava isteğinizi belirtmenizin ardından gerçekleştirilecek çekişmeli boşanma davası aşamaları şu şekildedir;

  • Öncelikle dava açmak ve boşanmak istediğiniz belirten bir çekişmeli boşanma dilekçesi hazırlanır. Bu dilekçe iletilir ve dilekçeye cevap gelir. Gelen cevaba yeniden cevap yazılır ve dava açma işlemi tamamlanır.
  • Davanın açılmasının ardından belirlenen günde ilk duruşma yapılır. Bu duruşmada iki tarafın da kendince sunduğu haklı nedenler hakime sunulur. Tanıklar dinlenir ve konu hakkında hakim bilgilendirilir.
  • Bunun ardından davayı açan kişi sözlü olarak nedenlerini ve neden davayı istediğini belirtir.
  • Hakim tüm bu durumları göz önünde bulundurarak kısa karar belirler. Kısa kararın ardından 1 ay içerisinde gerekçeli karar belirlenir ve dava sonuçlanır.

  Ancak dilediğiniz zaman çekişmeli boşanma davasında vazgeçme hakkınız bulunmaktadır. Davanın herhangi bir aşamasında boşanmaktan vazgeçerseniz bunu dilekçe olarak belirtmeniz yeterli olacaktır.

  Çekişmeli boşanma davalarında sık karşılaşılan durum düşmedir. Çekişmeli boşanma davası nasıl düşer; eğer davacı duruşmaya herhangi bir neden göstermeden katılmazsa boşanmak istemediği düşünülür ve boşanma davası düşer.

  Sultanbeyli Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

  Sultanbeyli anlaşmalı boşanma davası ne kadar?

  Sultanbeyli anlaşmalı boşanma davası ücretleri: 5.000 TL ila 9.000 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar çeşitli nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

  Sultanbeyli Çekişmeli Boşanma Fiyatları

  Sultanbeyli çekişmeli boşanma davası ne kadar?

  Sultanbeyli çekişmeli boşanma davası ücretleri: 9.000 TL ila 14.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

  Sultanbeyli Avukat; Sultanbeyli Boşanma Davası Açma

  Yasemin MERSİN’e boşanma davası için başvurmanız durumunda;

  • Gereçli dilekçe ve dosyalarınız özen ile hazırlanır. Gerekli mercilere iletilerek takip işlemi gerçekleştirilir.
  • Davanız açılır ve gerekli yazılı / sözlü beyannameleriniz belirtilir.
  • Daha sonra duruşmanızda gerekli sözcülüğünüz ya da savunuculuğunuz yapılır.
  • Davanızın sizin açınızdan olumlu sonuçlanması sağlanır.
  • Davanın bitiminden itibaren haklarınız için takip işlemi devam ettirilir. Haklarınızı almanızın ardından dosya kapatma işleminiz gerçekleştirilir ve davanız tamamen kaldırılır.

  Sultanbeyli Boşanma Avukatı Tavsiye

  Sultanbeyli boşanma avukatı tavsiye arıyorsanız başarısı ve tecrübesi ile yıllardır müvekkillerini olumlu sonuçlar ile karşılayan Yasemin MERSİN’den randevu alabilirsiniz.

  Sultanbeyli Avukat; Sultanbeyli Boşanma Avukatı Ücretleri

  Sultanbeyli boşanma avukatı ücretleri;

  Baroda gerçekleştirilen 1 saatten az sözlü danışma: 540,00 TL

  Dosya masrafları ( dilekçe, protokol): 825,00 TL

  Harç ücreti: 500,00 TL

  Avukatlık asgari ücreti: 4,080 TL

  İlginizi Çekebilir;

  https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/

  https://yaseminmersin.av.tr/sultanbeyli-avukat/

  Whatsapp
  Av. Yasemin Mersin
  Av. Yasemin Mersin
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?