trende

Boşanma Avukatı Ataşehir

29.08.2021
321
Boşanma Avukatı Ataşehir

Boşanma avukatı Ataşehir vekalet verme adımlarının tamamlanmasının sonrasında davanın seyrini bizzat avukatlar aracılığı ile tamamlamanıza imkan verilmektedir. Boşanma avukatı aracılığı ile sorunsuz bir biçimde erişim adımlarının tamamlanması ile beraber kişilerin prosedürler ile bizzat ilgilenmek zorunda kalmadan evliliğin sonlandırılma süreci devam edecektir. Boşanma aşamasında anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davası adımlarını tamamlamanıza imkan verilmektedir. Anlaşmalı boşanma davaları sırasında her iki taraf da boşanma, velayet, tazminat ya da nafaka konusunda bir fikir biriliğine varmış durumdadır. Kişilerin bu konularda fikir birliğine varamadığı durumlarda ile çekişmeli boşanma meydana gelmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ataşehir?

Boşanma avukatı Ataşehir kategorisinde uzmanlık alanlarına göre değerlendirme yapmanızın sonrasında boşanma süreci için vekaletinizi verebilirsiniz. Anlaşmalı boşanmalarda bu prosedürün hazırlanması ve dava sürecinin takip edilmesi konusunda avukatınız size gerekli olan yardımı sorunsuz bir biçimde sunacaktır. Anlaşmalı boşanma süreci içerisinde bireylerin bilhassa davada bulunma durumuna dikkat etmeleri gerekmektedir. Davada bulunmayan kişilerin anlaşmalı boşanma talepleri reddedilecektir. Anlaşmalı boşanma davalarında her iki eşin de bizzat bulunması gerekir. Ancak bu şekilde protokol onaylanacaktır. Bu tür bir prosedür getirilmesinin en temel sebebi kişilerin başvuru adımlarında belirtmiş oldukları protokolü kendi rızaları ile imzaladıklarından emin olunmasıdır.

Anlaşmalı boşanma sürecinde tazminat talep edilmesinin asıl sebebi kişilerin evlilik sürecinde maddi manevi yıpranmışlığa uğramasıdır. Kişilerin bu yıpranma adımlarının sonrasında boşanma akabinde hayatlarına normal şekilde devam etmeleri için bir fırsat verilmektedir. Tazminat bir ceza ya da ödül değildir. Sadece boşanma sonrası bireylerin sosyal ya da ekonomik durumlarının stabil kalması sağlanır.

Anlaşmalı Boşanma Koşulu Nedir?

Kişilerin anlaşmalı olarak boşanabilmeleri için evliliğin en az 1 sene boyunca devam etmiş olmaları gerekmektedir. 1 sene sürmeyen evliliklerin anlaşmalı boşanma ile sonuçlanmasına izin verilmeyecektir. Ayrıca anlaşmalı boşanmalarda en temel unsurlar konusunda her iki tarafın da haklarını ihlal etmeyecek şekilde bir orta yolun bulunması sağlanabilmektedir. Anlaşmalı boşanma sürecinin çekişmeli boşanmaya dönme olasılığı da vardır. Bu protokolde bazı anlaşmazlıkların çıkması durumunda anlaşmalı olarak başlayan boşanma aşamasının çekişmeli olarak devam etmesi söz konusu olabilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Ataşehir

Boşanma avukatı Ataşehir talep adımlarının hemen sonrasında çekişmeli boşanma sürecine dair de isteklerinizi bildirebilirsiniz. Çekişmeli boşanmaların anlaşmalı boşanmaların aksine daha uzun bir zaman dilimine yayıldığının bildirilmesi gerekir. Ortalama 1 sene içerisinde boşanma adımının tamamlanması mümkün kılınmaktadır. Çekişmeli davalarda en temel sorunların başında velayet gelmektedir. Velayetin kimde olacağına karar verilme aşamasında çocuğun menfaatinin en temel kıstas olduğunun da bildirilmesi gerekir. Çocuğun menfaatinin birincil öncelik olarak belirlenmesi sebebi ile çekişmeli boşanmalarda çocuğun küçük yaşta olması durumunda velayet anneye verilmektedir. Belirli bir yaşın üzerinde olan çocuklarda ise çocuğun da istekleri göz önünde bulundurulur. Maddi manevi hangi ebeveynin yanında kalmak çocuk için daha olumlu olacak ise o yönde karar verilmektedir.

İlginizi Çekebilir; 

https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/atasehir-avukat/

https://yaseminmersin.av.tr/kartal-bosanma-avukati/

https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-avukati-umraniye/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Av. Yasemin Mersin
Av. Yasemin Mersin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Avukata Danış