trende

Ümraniye Boşanma Avukatı

09.09.2021
311
Ümraniye Boşanma Avukatı

Ümraniye boşanma avukatı velayet verme işlemlerinin akabinde boşanma davanıza ilişkin gerekli olan tüm başvuruların ve sürecin yürütülmesinin direkt olarak bu avukat aracılığı ile tamamlanacağı belirtilmelidir. Hem anlaşmalı davalarda hem de çekişmeli davalarda boşanma avukatından destek almak sürecin sizin için çok daha sorunsuz bir biçimde devam etmesi için fırsat vermektedir. Boşanma süreci içerisinde kişilerin çekişmeli olarak süreci devam ettirmeleri durumunda ortalama 1 sene içerisinde boşanma tamamlanabilir, anlaşmalı boşanmalarda ise bir celsede boşanma adımının tamamlanması sağlanmaktadır. Tüm bu prosedürler hakkında destek aldığınız avukatınız size gerekli olan bilgilendirmeyi sunacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ümraniye

Ümraniye boşanma avukatı aracılığı ile anlaşmalı boşanma sürecinde sunulacak olan dilekçeyi hazırlayabilirsiniz. Bu dilekçe kapsamında evlilik noktalanırken temelde sorun yaratan velayet, nafaka ve tazminat gibi hususlarda orta yolun bulunması gerekmektedir. Bu orta yolun bulunması ile beraber kişilerin her ikisinin de haklarını koruyacak bir protokol belirlenmektedir. Bu protokol üzerinden kişilerin boşanma aşamasının gerçekleşmesi için dava salonunda hazır bulunmaları gerekir. Taraflardan biri dahi katılmasa başvuru ret yanıtı alır.

Fiili Olarak Ayrı Yaşamanın Zaman Kuralı Nedir?

Ümraniye boşanma avukatı aracılığı ile fiili olarak ayrı yaşama kıstası üzerinden de boşanma başvurusunda bulunmanıza imkan verilmektedir. Fiili olarak ayrı yaşamanız durumunda iki tarafın da zorluk çıkarmasına rağmen bu hukuk prensibi üzerinden boşanma gerçekleştirilir. Bu sınır 3 sene olarak belirlenmiştir. Verilen bu 3 senelik zaman dilimi içerisinde herhangi bir ortak yaşamın da kurulmamış olması gerekir. Ortak yaşamın kurulmuş olması durumunda fiili olarak ayrı yaşama prensibinden faydalanmanıza imkan verilmeyecektir.

Evlilikte Yıpranma Durumu

Evlilikte yıpranma payı göz önünde bulundurularak eşlerin birbirinden tazminat talep etmesi söz konusu olabilmektedir. Genellikle kadınların bu tür bir gerekçe ile başvuruda bulundukları görülmektedir. Evlilik nedeni ile maddi manevi kayba uğramış olabilirsiniz. Bu evlilik sonuçlanırken maddi manevi zararınızın ortadan kaldırılması için başvuru adımlarını tam almayabilir ve tazminat alabilirsiniz.

  • Evlilikte yıpranma durumunun ortadan kaldırılması için verilen tazminat ödül ya da ceza değildir.
  • Bu tazminat kişilere sadece evliliğin sonlanmasının akabinde maddi manevi, sosyal ya da ekonomik alanda sıkıntı yaşamadan hayatlarına devam etme imkanı verilmektedir.
  • Tazminat belirleme adımlarında hem talepte bulunan tarafın yıpranmışlık seviyesi göz önünde bulundurulur hem de ödeme yapacak olan tarafın ödeme gücü dikkate alınır. Ödeme gücü olmayan bir kişiden bu şekilde bir talepte bulunmanın mümkün olmayacağı da eklenmesi gereken hususlar arasındadır.
  • Evlilikte yıpranma payı ve çok daha fazlası ile alakalı olarak tazminat talep ederken bunlardan bağımsız olarak hakkınız olan nafakayı da isteme fırsatınız vardır.

Bu detaylar dikkate alınarak tazminat sürecinin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Konunun yetkin avukatlarından destek alarak başvuru adımının sonrasında evlilikte yıpranma durumu üzerinden tazminat almanıza da imkan verilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/umraniye-avukat/

https://yaseminmersin.av.tr/bosanma-avukati-umraniye/

https://yaseminmersin.av.tr/kac-yil-ayri-yasamak-bosanma-sebebidir/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Av. Yasemin Mersin
Av. Yasemin Mersin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Avukata Danış