trende

Boşanma Avukatı Kartal

29.08.2021
344
Boşanma Avukatı Kartal

Boşanma avukatı Kartal avukat seçenekleri arasından bir tercihte bulunurken bireylerin özellikle dava geçmişi ve elde edilen başarılara bir göz atması gerekmektedir. Bu şekilde iş birliği kuracağınız avukatın mesleki yeterliliği hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Boşanma sürecinde dava çekişmeli ya da anlaşmalı da olsa dava sürecinin bir avukat gözetiminde devam etmesi sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Boşanma avukatı seçim adımlarında çekişmeli boşanma davalarında süreç içerisinde size çok daha büyük yardımı dokunacağının da bildirilmesi gerekir. Herhangi bir orta yol bulunmamış olması sebebi ile velayetten tazminata kadar kendi taleplerinizi iletme aşamasında çaba sarf etmeniz gerekebilmektedir.

Boşanma Avukatı Kartal’da

Boşanma avukatı Kartal kategorisinde kişilerin destek alması sayesinde çekişmeli boşanma davalarında kendi taleplerinde ısrarcı olma imkanını da elde etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Boşanma davası kapsamında kişilerin boşanma sürecinde gerekçeyi net şekilde belirtmesi gerekmektedir. En sık belirtilen gerekçelerin başında evlilik birliğinin temelinden sarsılması gelmektedir. Evlilik birliğinin temelinden sarsılması durumunda boşanma avukatının bu durumu gerekçelendirmesi ile beraber ortalama 8-12 ay arasında boşanma sürecinin tamamlanması beklenmektedir.

Boşanma süreci içerisinde tazminat da talep etme hakkınız bulunmaktadır. Tazminat talep edilmesinin asıl sebebi kişilerin evlilik nedeni ile hem maddi hem de manevi boyutta yıpranmış olmalarıdır. Bu durum neticesinde kişilerin boşanma sürecinin sonrasında hayatlarına hem sosyal hem de ekonomik manada zorlanmadan devam etmesi için tazminat talep edilebilmektedir. Hem kişinin uğramış olduğu zarar hem dek arşı tarafın ödeme aşamasında sorun yaşamayacağı makul bir tutarın belirlenmesi büyük önem arz etmektedir.

İstanbul Anadolu Yakası Boşanma Avukatları

Boşanma avukatı Kartal kategorisinde alanının uzmanı olan isimler ile iş birliği yaparak sorun yaşadığınız eşiniz ile yollarınızı ayırırken aynı zamanda haklarınızın korunmasını da sağlayabilirsiniz. Boşanma avukatlarının özellikle dava geçmişlerinde hangi başarılara imza attıklarına dair bilgilendirmelerin muhakkak yer bulması gerekir.

Kartal Adliyesi Boşanma Dilekçesi

Boşanma davaları kapsamında kişilerin dilekçelerinde anlaşmalı boşanma kategorisinde hangi alanlarda ortak noktada buluştuklarına dair bilgi vermeleri gerekmektedir. Örneğin çocuğun velayetinin kimde olacağı gibi normal koşullarda büyük tartışmalara sebebiyet veren unsurların anlaşmalı boşanmalarda şahıslar arasında karara bağlanmış olması memnuniyet uyandırmaktadır. Hakim bu noktada çocuğun hakkının ihlal edilip edilmediğini bilahare inceleyecektir. İhlal fark edildiği anda boşanma protokolünün dikkate alınmayacağı bildirilmelidir.

Aile Avukatı Danışma

Aile avukatı aracılığı ile boşanma süreci içerisinde hangi adımların atılması gerektiği konusunda anında bilgilendirileceksiniz. Bu süreç içerisinde dilekçenin hazırlanmasından davanın sonuçlarının ve aşamalarının takibine kadar her konuda sizin yanınızda olacak bir sistem geliştirilmiştir. Avukatınıza vermiş olduğunuz vekaleti dilediğiniz an iptal etme ve temsil yetkisini farklı bir kişiye devretme hakkınız da bulunmaktadır. Tabi ki bir dava sürecinde tek bir avukat ile devam etmek davanın devamlılığı açısından çok büyük önem arz etmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://yaseminmersin.av.tr/istanbul-avukat/kartal-avukat/

https://yaseminmersin.av.tr/sultanbeyli-avukat/

https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-ese-nafaka-verilirmi/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Av. Yasemin Mersin
Av. Yasemin Mersin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Avukata Danış