Aldatan Kadın Nafaka Verir mi?

29.08.2021
1.232
Aldatan Kadın Nafaka Verir mi?

Aldatan Kadın Nafaka Verir mi; Son dönemlerde özellikle tvlerde de çok görülen aldatma olayları yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu sebep ile birçok evli çift sadakatini yitirme ve zina sebebi ile boşanma davası açmaktadır.

Zina bir aldatma ortamı oluşturduğu için boşanma sebepleri arasında yer almakta olup ayrıca zina yapan kişinin evliliğin sorumluluğunu yerine getirememesi de söz konusudur.

Bir evlilikte aldatma yaşandığında boşanmalar aynı şekildeki unsurlar üzerinden ilerlemektedir. Ancak birçok kişi aldatan kişinin kadın olduğunda boşanma davasında neler yaşanacağını merak eder.

Aldatan kişinin kadın olması durumunda merak edilen konuların başında aldatan kadın nafaka verir mi konusu yer almaktadır. Nafakanın kadınlara yoğunlukla verilmesinin sebebi ülkemizde kadınların çalışmasının çok görülmemesinden kaynaklıdır. Aslında nafaka çalışmayan ve geliri olmayan eşe verilmektedir. Bu sebep ile nafakayı hem kadın hem de erkek alabilmektedir.

Aldatan kadin nafaka alirmi sorusuna en iyi cevap bu durumu kanıtladığınız sürece alamayacağı şeklinde verilmektedir. Ancak aldatan kadin nafaka alirmi demeden önce boşanma davası için aldatmaya yönelik delilleri toplamak gerekmektedir.

Kadın Aldatırsa Boşanma Nasıl Olur?

Boşanma işlemlerinde konu zina olduğunda farklı konular gündeme gelmektedir. Ancak aldatan kişinin kadın olması hiçbir şeyi değiştiremez. Aldatmak hukuk kurallarına göre evliliğin bitmesi için bir boşanma sebebidir. Bu durumdan kaynaklı olarak aldatan kadın da aldatan erkek de birtakım şeylerden mahrum kalabilmektedir.

Boşanmada çocuğun velayeti kaç yaşında babaya verilir?

Boşanma davalarında çocuğun velayetinin verilmesine ilişkin bir çok soru sorulmaktadır. Çocuğun velayetinin kararını vermek hakimin yapacağı bir işlemdir. Ancak her hakim çocuğun yaşayacağı en uygun ortama göre karar vermektedir.

Çocuk eğer çok küçük ise 3 yaşına kadar annesinin bakımına ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden annesine velayet verilebilmektedir. Ancak 10 yaşlarında babaya velayet verilmesi mümkündür

Hangi durumlarda çocuğun velayeti anneye verilmez?

Annenin çocuğun velayetini küçükken alması veya çocuğun kararı doğrultusunda alması olağan bir durumdur. Ancak annenin akıl sağlığının yerinde olmaması, yasa-dışı madde kullanımının kanıtlanması, ahlaki değerlere uymayan hayat yaşaması, çocuğa şiddet uygulaması ve benzeri durumlar söz konusu olduğunda velayet sahibi olabilmesi mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir;

https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-ese-nafaka-verilir-mi/

https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-kadin-nafaka-alabilir-mi/

https://yaseminmersin.av.tr/aldatan-kadina-nafaka-verilir-mi/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Av. Yasemin Mersin
Av. Yasemin Mersin
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?